Inglismaa

Inglismaa koos Walesi, Šotimaa ning Põhja-Iirimaaga moodustavad riigi nimega Suurbritannia. Igas Suurbritannia piirkonnas on elukeskkond omanäoline ning kultuur ja ka inglise keel erineb üpris suuresti. Kes meist ei teaks Big Beni, Buckinghami paleed, Thamesi jõge, London Towerit aga Suurbritannia on palju enamat, kui vaid London. Antud saarel asuvad tuntud ülikoolilinnad nagu Oxford ja Cambridge aga ka ajalooline Stonehenge ning jalgpalli ei mängita vaid Liverpoolis ja Manchesteris, vaid igas külas ja igas vanuses. 

Suurbritannia ajalugu on nii rikas ja mitmekesine. Saart on rünnanud ja asustanud viikingid, normannid aga osa saarest on kuulunud ka Rooma impeeriumi alla. Suurbritannia on riigina kasvanud ning arenenud ning 1707 aastal moodustati kuningriik ning oma võimu tipus on ise valitsetud suurt osa maailma. Sellest ajast tänaseni on Suurbritannia valitsenud kuningas või kuninganna. 

Suurbritannias on immigrandid alati olnud teretulnud ja seda juba impeeriumi ajast, kuni tänase EU rände ning pagulasteni välja. Seetõttu räägitakse Suurbritannias mitmeid võõrkeeli aga paljud kodanikud räägivad ka walesi, iiri või  šoti keelt. 

Vahetusõpilased paigutatakse kas Inglismaale, Šotimaale või Walesi. Suurbritannias on piirkonnast lähtuv erinev koolisüsteem. Vahetusõpilased paigutatakse kohalikkesse Sixth Form koolidesse, mis on sealne vaste keskkoolile. Vahetusõpilased valivad 3-4 põhiainet. Kõigilt vahetusõpilastelt oodatakse korralikku kohalkäimist ning õppetöösse panustamist. Koolid kohtlevad ja ootavad vahetusõpilastelt sama, mis kohalikelt õpilastelt. Kohustuslik on ka koolivormi kandmine. Vahetusõpilase vanus äralennu hetkel võiks olla 16.a.-17,75.a. 

Loe ka seda uudist: http://asse.ee/asse-eesti/kaks-vahetusaastat-uhe-korraga/

Aastase kultuurivahetuse programmi osalustasu Suurbritanniasse on 2018/2019 õppeaastal 9390,- Eurot (sisaldab muuhulgas ka edasi-tagasi transporti ning kindlustust). Soodushind 8990,- Eurot kehtib kuni 15.04.2018.a.

Osalemistasu tasutakse osade kaupa ehk teisisõnu kokkulepitud makegraafiku alusel.