Prantsusmaa

Prantsusmaal avastad, et vestlus on rahvuslik ajaviide ning sõpradega kohvikus kokkusaamine omaette kunstivorm. Prantsusmaa on tuntud oma traditsioonide, keele ja kultuuri poolest. Sa hakkad peagi hindama võrratut sööki mõnusas õhkkonnas, head jutuajamist, kaunist kunsti, muusikat, filme ja moodi. Samas saad sõita kiireima rongiga maailmas, suusatada lumistel nõlvadel, surfata Rivieral,päevitada kaunil liivarannal või imetleda kuulsat Eiffeli torni.

Iga Prantsusmaa piirkond on oma nägu ning Prantsusmaa on palju enamat kui lihtsalt Pariis. Kui maapiirkondades elavad inimesed üsnagi traditsioonilist prantsuse külaelu, on linnades muu maailma mõjutused suuremad. Nagu paljud teised Euroopa suurlinnad, on need ka Prantsusmaal vägagi multikultuursed. Prantsusmaa kubiseb kultuurist – kunst, arhitektuur, religioon, cuisine ning loomulikult tuntud moepealinnad. Samuti on Prantsusmaa äärmiselt arenenud tehnoloogia-, tööstus- ning ärikeskus.

Prantsusmaa koolid on suunatud hariduse omandamisele ning seega ei peeta niivõrd oluliseks sotsialiseerumist. Seega täiendavad huvialategevusi koolid enamasti ei paku.

Enamik vahetusperesid, kuhu õpilased paigutatakse, elavad väiksemates linnades, äärelinnades või isegi külades. Tuleb ka arvestada, et suurem osa prantslastest ei räägi võõrkeeli. Kõik pered väärtustavad aga ühiselt veedetud aega. Traditsiooniks on ühine õhtusöök, mis annab võimaluse jagada omavahel päevasündmusi. Kui õpilane soovib saada pereliikmeks, peab ta olema valmis alluma vahetuspere reeglitele ning neid austama.

Saabuvatelt vahetusõpilastelt eeldatakse kahe aastast prantsuse keele õppimise kogemust. Juhul kui õpilane ei ole varem piisavalt keel õppinud siis saab vahetusaastale vaid läbi eelneva keelelaagri, mida korraldatakse lisatasu eest Prantsusmaal.

Aastase kultuurivahetuse programmi osalustasu Prantsusmaale on 2018/2019 õppeaastal 6790,- Eurot (sisaldab muuhulgas ka edasi-tagasi transporti ning kindlustust). Osalemistasu tasutakse osade kaupa ehk teisisõnu kokkulepitud makegraafiku alusel.