Saksamaa

Saksamaal saad tutvuda võluvate ajalooliste linnadega nagu Berliin, Frankfurt ja Köln. Saksamaa on tuntud innukate jalgpallifännide, BMW, Berliini müüri ja Beethoveni kaudu. Siit leiad ooperimaju, teatreid, lopsakaid metsamaid ja armsaid järvekesi. Sakslased oskavad oma elu korraldada ning nad on tuntud tehnoloogia arendamises ning uurimistöös. Veeda aasta Saksamaal ja koge elu riigis, mis on Euroopa Liidu majanduse lipulaev.

Saksamaal vastuvõtvad perekonnad valmis jagama sinuga oma rikkalikku ajalugu. Sakslastele meeldib koos aega veeta niiomavahel teemasid arutades kui ka süüa tehes. Jutuajamised on otsekohesed ning kõigil pereliikmetel palutakse oma arvamust avaldada. Kuigi perekond on Saksamaal au sees, on noored piisavalt iseseisvad, et juba varajases vanuses iseenda eest hoolitseda. Noored veedavad aega sporti tehes või festivale külastades.

Vahetusõpilasena Saksamaal saad teada, miks Saksamaa koolisüsteemi peetakse üheks maailma parimaks. Võid nimetada Saksamaad oma koduks, kui osaled vahetusprogrammis ning just siin õpid selgeks keele, mis avab sul tulevikus nii mõnegi ukse.

Aastase kultuurivahetuse programmi osalustasu Saksamaale on 2018/2019 õppeaastal 6190,- Eurot (sisaldab muuhulgas ka edasi-tagasi transporti ning kindlustust). Osalemistasu tasutakse osade kaupa ehk teisisõnu kokkulepitud makegraafiku alusel.