USAUSA

Avasta uskumatu värvirikkuse kaleidoskoop Ameerika Ühendriigid (USA)! Riik koosneb viiekümnest osariigist ja ühest föderaalringkonnast (pealinn Washington D.C.)ning igaühel neist on oma nägu, mis peegeldub nii kliimas, kultuuris kui ka etnilistes gruppides.

Kujuta ette seda põnevust ja meeletuid inimmasse New Yorgis, uskumatuid sügisvärve New Englandi maastikes või üliõplasmelu ajaloolises Bostonis. Lõunaosariike iseloomustab ääretult soe külalislahkus ning Florida kulgeb subtroopilises rütmis, samas kui suurima osariigi Alaska puutumatu loodus on enamjaolt subarktiline. “Wild West” piirkonnana tuntud lääneosariigid kulgevad Rocky Mountainist Texasesse ning lääneranniku staar on Kalifornia.  Siin asuvad Hollywood, Sillicon Valley, Malibu ja palju muud. Keskmaad aga iseloomustab ilus loodus, siin valitsevad järved, metsad ja mäed.

USA on kõikide võimaluste maa! Mõeldes Ameerikale, tulevad silme ette Levi’s teksad, Sillicon Valley kõrgteholoogia keskus, vägevad pilvelõhkujad, korvpall, Disneyland, McDonald’s ja palju muudki.

Olles ASSE vahetusõpilane USAs, ei paranda sa mitte ainult oma inglise keelt, vaid õpid tundma ka kohalikku kultuuri ja inimesi. Elamine vastuvõtvas perekonnas võimaldab sul kogeda, mida tähendab ameeriklaseks olemine. Olenemata sellest, kas vestled oma uue õe või vennaga või aitad Ameerika vanemaid lauakatmises – kindlasti saab sinu  igapäevaelu olema täis naeru, armastust ja uue õppimist.

USA keskkoolis õppivad õpilased on 14-18-aastased. Koolides on reeglina üsna suur õppeainete valik: on mitmeid erinevaid kohustuslikke aineid, aga ka hulgaliselt valikaineid. Koolis õpid paremini tundma riigi ajalugu ja ühiskondlikke väärtusi. Valikainete hulgas on ka mitmeid kutsepõhiseid ning praktilisi kursuseid, mis varustavad õpilasi eluks vajalike oskustega. USA keskkoolid pakuvad väga palju erinevaid võimalusi olla aktiivne spordis, muusikas, teatris, kunstis, ajakirjanduses, jne. Vahetusõpilastel on võimalus pakutavas kaasa lüüa ja see aitab kergemini sisse elada tõelisesse Ameerika teismelise ellu.

ASSE töötab Ameerika Ühendriikides ka erakoolidega, mis võimaldavad vastata ka vahetusaastale esitatavatele kõrgematele ootustele. Kui sa oled suusataja, kes soovib ennast proovile panna USAs, alustav noor hokimängija või mõne muu hobi kirglik harrastaja, siis võib ASSE partnerite hulgas leida selle sinu jaoks õige õppeasutuse. ASSE erakoolide programmid võimaldavad sul tegeleda üheaegselt nii õppimise kui ka hobiga, sest just sellisele kombinatsioonile on need orienteeritud. Samuti on erakoolides väiksemad klassid, mis võimaldavad õpetajatel paremini keskenduda õpilaste valikutele.

Aastase kultuurivahetuse programmi osalustasu USAsse on 2018/2019 õppeaastal 9390,- Eurot (sisaldab muuhulgas ka edasi-tagasi transporti ning kindlustust). Soodushind 8990,- Eurot kehtib kuni 15.04.2018.a.

Osalemistasu tasutakse osade kaupa ehk teisisõnu kokkulepitud makegraafiku alusel.