Vahetusüliõpilaseks

Riikide valik

USAUSA

Avasta uskumatult värvikas kaleidoskoop Ameerika Ühendriigid (USA). Riik koosneb viiekümnest osariigist ja ühest föderaalringkonnast (pealinn Washington D.C.). Igal osariigil on oma nägu ja seda läbi kliima, kultuuri ja etniliste gruppide näol.

Kujuta ette seda põnevust ja meeletuid inimmasse New Yorgis. Uskumatud sügisvärvid New Englandi maastikes või üliõplasmelu ajaloolises Bostonis. Lõuna osariike iseloomustab aga ääretult soe külalislahkus ning kui Florida asub subtroopilises rütmis, siis suurika osariigi Alaska puutumatu loodus on enamjaolt subarktiline. Kui Lääne osariigid on tuntud “Wild West” piirkonnana ning asuvad Rocky Mountanis kuni Texase osariigini ning Kalifornia on piirkonna staar. Siin asuvad Hollywood, Sillicon Valley, Malibu ja palju muud. Keskmaad aga iseloomustavad ilus loodus, koos mitmete järvede, metsade ja mägedega.

Loe edasi

Organisatsioonist

ASSE loodi 1976 aastal Rootsi Valitsuse poolt kui “American Scandinavian Student Exchange”. Organisatsiooni eesmärgiks oli korraldada rahvusvahelisi õpilasvahetuse programme Rootsi Kuningriigi ja Ameerika Ühendriikide vahel. Peatselt liitusid ka teised skandinaavia riigid nagu Taani, Rootsi ja Soome.

Korduma kippuvad küsimused

Kahtlemata on hinded olulised. Pead ju suutma ka vahetusaastal läbima õppekava ning saavutama tundides arvestusi. Küll aga ei ole sedalaadi programmid mõeldud vaid talentidele ja viielistele, vaid kõigil huvilistel võiks olla võimalus osaleda kultuurivahetuse programmides. Seetõttu oleme määratlenud, et miinimum lävendiks on, et õpilasel ei tohi olla tunnistusel kahtesid.

See kokkulepe sõlmitakse osaleja/saatva perekonna ja kooli vahel. Praktikast rääkides oleneb see nii sinu hinnetest seni, sinu sooritustest ja hinnetest vahetusaastal ning ka programmide omavahelisest kattuvusest. Sellest hoolimata olgu mainitud, et vahetusaasta on suure tõenäosusega sinu parim aasta seni ja see, mida sa seal õpid ja koged on kordades enam ja ägedam, kui siinses mugavustsoonis.

Programmitasu peab olema makstud äralennu päevaks. Makstakse osade kaupa ning see lepitakse täpsemalt kokku lepingu sõlmimise ajal. Graafik on individuaalne ning sõltub nii programmi maksmusest, kui osaleja/saatva perekonna soovidest.

Peale seda, kui tulevane vahetusõpilane on enda kohta koostanud põhjaliku ankeedi, algab töö ka sihtriigis pere ja kooli leidmiseks. Kõigepealt tutvub sinu ankeedi ja andmetega sihtriigi organisatsioon ning seejärel hakatakse otsima sobilikku vastuvõtvat perekonda. Kui perekond on leitud ja tunnistatud sobilikuks, siis seejärel toimub ka lähima parima kooli valik.