fbpx

Talvel saabuvate vahetusõpilaste tutvustus!

Talvel saabub meile grupp noori vahetusõpilasi ja mõned neist jõudsid just kohale. Hetkel on sellest grupist paigutamata veel üks 16. aastane poiss Saksamaalt, kellele otsime vastuvõtvat perekonda. Kui eelnevatel aastatel saabusid vahetusõpilased meile enne kooliaasta algust ja enamjaolt terveks kooliaastaks, siis jooksval aastal oleme vastu võtmas ka gruppi vahetusõpilasi talvel ning nemad tulevad meile pooleks kooliaastaks, st viieks kuuks.

Münchenist on meile saabumas saksa poiss Till, kes sai just 16 aastaseks. Tema peamiseks motivaatoriks, et valida programmi sihtriigiks just Eesti, mängib kindlasti suurt rolli meie muusika. Noormees austab väga Arvo Pärdi muusikat. Saksamaal käib ka Muusikakeskkoolis ning kooli orkestris osaleb ta fagotti ja klaverit mängides. Noormees käib Saksamaal ringi Saaremaa ooperipäevade särgiga, mille vanemad said 20 aastat tagasi, meie festivali väisates. Noormees ise Eestis veel käinud ei ole, küll aga on teda lummanud põhjamaade loodus, kui käis perega telkimas Lätis, Leedus ja kord ka Soomes. Noormees käib aktiivselt ka karate trennis ning talle meeldib ka kodus kokata. Kodus on tal kaks venda ja üks vendadest osales kultuurivahetuse programmis ja siit see idee alguse saigi.

NB! Lisaks saab vahetuspereks hakata ka jooksvalt, kui eelmisel augustis Eestisse jõudnud vahetusõpilased peaksid vajama uut elukohta ja perekonda, kellega jätkata koos kuni kooliaasta lõpuni! Seega tasub oma kontaktandmed ära saata esimesel võimalusel, et oleksite meie infoväljas.

NB! Ülejärgmine grupp vahetusõpilasi saabub augustis. Enamus vahetusõpilasi tuleb terveks kooliaastaks ning enamus vahetusõpilastest on tüdrukud. Juba võib kandideerida vahetuspereks, saates meile kontaktandmed siitkaudu: https://asse.ee/taotlus-vahetuspereks/