Jaanuaris saabuvate vahetusõpilaste tutvustus!

Jaanuari teisel nädalal saabub meile grupp noori vahetusõpilasi. Kui eelnevatel aastatel saabusid vahetusõpilased meile enne kooliaasta algust ja enamjaolt terveks kooliaastaks, siis jooksval aastal võtame  vastu ka grupi vahetusõpilasi jaanuaris ning nemad tulevad meile pooleks kooliaastaks, st viieks kuuks.

Jaanuaris on saabumas 15a. Theresa Saksamaalt. Tema suureks unistus on tulla Eestisse vahetusõpilaseks. Kui ta sai teada, et ta võeti programmi vastu ning tema unistus saab teoks, siis puhkes tüdruku ema rõõmust nutma. Neiu on pärit Berliinist, kus ta elab koos vaid emaga. Theresa on enda kohta öelnud, et talle meeldivad joonistamine, fotograafia, keeled ja poliitika ning ta on suur lugemisfänn. Samas meeldib talle ka kudumine ja kookide küpsetamine. Samuti on ta liitunud kooliorkestriga, kus mängib klarnetit. Ta on avatud meelega ja loodab Eestist leida palju uusi sõpru! Eesti keele õppimisega alustas ta juba paar kuud tagasi ning ta ei jõua ära oodata jaanuari algust, kui algab Theresa programm Eestis.

Lääne-Saksamaa maakohast on Eestisse tulemas 15 aastane Franka. Neiu keskendub väga akadeemilisele poolele ja on väga nõudlik ning pühendunud õppimisele. Koolis on ta aktiivne õppur ning õppeedukuselt õpib väga headele hinnetel. Keeltest on ta õppinud saksa, inglise, prantsuse ja hollandi keelt. Franka on ka väga aktiivne väljaspool kodu. Tema kirg on jazz, ballett ja akrobaatika. Igal vabal hetkel käib ta trennis ja see annab talle energiat igasse päeva. Lisaks meeldib neiule ka kokata. Hetkel on nende peres vahetusõpilane Itaaliast ning see näitas Frankale, kui lahe kogemus on vahetusõpilasena minna teise riiki kogema uut kultuuri ja kombeid ning õppima keelt.

Münchenist on meile saabumas saksa poiss Till, kes detsembris saab 16 aastaseks. Tema peamiseks motivaatoriks, et valida programmi sihtriigiks just Eesti, mängib kindlasti suurt rolli meie muusika. Noormees austab väga Arvo Pärdi muusikat. Saksamaal käib ka Muusikakeskkoolis ning kooli orkestris osaleb ta fagotti ja klaverit mängides. Noormees käib Saksamaal ringi Saaremaa ooperipäevade särgiga, mille vanemad said 20 aastat tagasi, meie festivali väisates. Noormees ise Eestis veel käinud ei ole, küll aga on teda lummanud põhjamaade loodus, kui käis perega telkimas Lätis, Leedus ja kord ka Soomes. Noormees käib aktiivselt ka karate trennis ning talle meeldib ka kodus kokata. Kodus on tal kaks venda ja üks vendadest osales kultuurivahetuse programmis ja siit see idee alguse sai.

Ühest Saksamaa väiksest külast on meile tulemas 15 aastane Tim. Ta on tagasihoidlik ja sõbralik ning ka Eestis sooviks ta elada just väiksemas kohas. Eesti puhul imponeerib teda meie põhjamaine loodus ja kohe kindlasti tahaks ta siin harrastada talisporti. Koolis on Tim’il head hinded ning talle meeldib ajalugu, inglise keel ja sport. Keeltest on õppinud saksa, inglise ja prantsuse keelt.