fbpx

Maailm täis võimalusi…

Sa oled kindlasti mõelnud teha kunagi midagi erilist, midagi teistmoodi ja panna ennast tõeliselt proovile. Ehk oled juba seadnud isiklikke eesmärke ja mõelnud kuidas neid ellu viia?

Elu ei ole ainult see, mida Sa näed või teed oma sõprade ringis, koolis ja kodukohas. Proovi midagi ainulaadset ja uut- aasta välismaal on kindlasti põnev väljakutse tegemaks midagi hoopis teistsugust, põnevat ja uut.

Mis teeb vahetusõpilase teistsuguseks?

Kui kellelgi on julgus pühkida taldadelt kodumaa tolm, astuda välja igapäevasest turvalisest mugavustsoonist, siis näitab ta, et tunneb huvi teise kultuuri ja sellise kogemuse vastu mida ükski kooliõpik ei õpeta. Aasta välismaal muudab maailmavaadet kogu eluks. Sa õpid tundma inimeste erinevusi ja sarnasusi, väärtushinnanguid ja usku. Sama palju kui õpid teisi tundma, õpid ennekõike iseennast tundma.

Aasta kodust eemal pole võrreldav tavapärase eluga. Sa oled ära vaid ühe kooliaasta, kuid hindamatu kogemuse saad kogu eluks. Programmides osalenud vilistlased kordavad kõik nagu ühest suust, et see oli vaieldamatult nende parim aasta elust. Kooliaasta läbimine välismaal on midagi, mida enamik inimesi kogeda ei saa. Naastes tuled uute teadmiste ja kogemustega. Õppides ära uue keele ja kultuuri ning saades uued sõbrad, avaneb maailm sinu ees hoopis avaramana.

Riigi valid Sina ning ülejäänu eest hoolitsevad kogemustega ASSE professionaalid. Maailm täis võimalusi!