Paigutamata vahetusõpilaste tutvustus

Augusti teises pooles saabub meile uus grupp vahetusõpilasi. Käesoleval hetkel otsime vastuvõtvaid perekondi üle Eesti, kes soovivad oma perre vastu võtta rahvusvahelist noort! Pole oluline, kas elate maal või linnas! Ootame endast märku andma avatud meele ja suhtumisega Eesti perekondi, kes soovivad oma kodus kogeda vahvat kultuurivahetust ning

 

Uueks kooliaastaks on meile tulemas 15 aastane Knut Saksamaalt. Ta õpib juba eesti keelt, et siinses ühiskonnas paremini hakkama saada. Ta teab, et vahetusaasta on raske aga samas väga äge ja arendav. Noormehe õde ja vend on olnud vahetusõpilased ning kogu pere on sellel lainel ja väga toetav. Knutile meeldib tegeleda joonistamise, lugemise ja uisutamisega. Ta tegeleb kirglikult noorte teatrigrupiga, sest tulevikus soovib ta saada näitlejaks ja töötada teatris. Koolis on lemmik õppeaineteks inglise keel, kirjandus, filosoofia, poliitika ja ajalugu. Talle meeldib argumenteerida ja osaleda debattides. Toidu osas eelistab Knut mitte liigselt süüa liha.

 

16 aastane Hannah on meile tulemas Ameerika Ühendriikidest ja terveks koolaastaks. Neiule meeldib lugeda ja kirjutada ning ta soovib tulevikus kirjutada ka paar raamatut. Läbi reisimise, erinevate keelte ja kultuuride tundma õppimise, soovib ta tulevikuks saada diplomaadiks. Hetkel tegeleb Hannah usinalt erinevate spordialadega, alates tennisest, korvpall, jalgpall ja võrkpall. Kindlasti soovib ta Eestis proovida ka talisporti. Neiu tunneb huvi ka kunsti ja muusika vastu. Koolis on lemmik õppeaineteks kirjandus, psühholoogia, astronoomia ja poliitik. Õppeedukuselt on Hannah väga tubli

 

16 aastane Jan on tulemas Saksamaalt ja terveks kooliaastaks. Noormees on väga sportlik. Noorena oli ta kõva ujuja, hetkel tegeleb rohkem jooksmise, jõusaali ning proovis Ameerika jalgpalli. Eesti valis ta seetõttu, et siin on olemas nii ilus loodus, kui ollakse tehnoloogiliselt arenenud. Jani võlus ära, et Eesti on digitaliseerituselt nii arenenud. Noormees soovib tulevikus õppida programmeerimist ja töötada infotehnoloogia valdkonnas. Koolis meeldivad talle sport, arvutiõpetus, matemaatika aga ka kunst. Eestis soovib ta kogeda elu eestlasena ja selleks soovib ta ära õppida meie keele ja saada siin palju sõpru.

 

17 aastane Aira tuleb meile Jaapanist. Tal ei ole õde ja venda ega koduloomi, kuigi ta on alati soovinud endale nii õde või venda ning koduloomi. Noormees on 10 aastat mänginud korvpalli, kuigi noormees ei ole pikka kasvu. Teise hobina mängib noormees klaverit. Vabal ajal meeldib talle raamatuid lugeda, mänge mängida ning ka poodlemas käia. Noormees soovib elu jooksul ära õppida mitmeid keeli ning Jaapanis on ta alustanud eesti keele õpingutega. Airal on allergia banaani, kiivi ja ananassi vastu. Samuti ei saa koos elada kassiga siseruumides, kuigi kassid talle väga meeldivad.

 

16 aastane sakslane Charlotte on meile tulemas pooleks kooliaastaks. Ta tuleb suurest perekonnast ning koos tehase palju asju. Alates koos kokkamisest, õdede ja vendadega mängimiseni välja. Charlotte käib katoliiklikus koolis. Neiu sõnul on tema lemmik õppeained on ajalugu ja sport ning teda huvitavad erinevad keeled. Juba 4 aastaselt hakkas ta mängima viiulit ja ta osaleb muusikaorkestris. Spordist tegeleb ta käsipalli ja tennisega ning ka Eestis tahab ta olla aktiivne. Charlotte ei saa elada perekonnas, kus on koer või kass, kuna tal on nende karvade suhtes allergia.

 

16 aastane Jacob on pärit Saksamaalt ning Eestisse tuleb ta üheks kooliaastaks. Kuigi ta ei ole varem Eestis käinud, siis internetist avastas ta, kui ilus Eesti on ning kuna ta ka ise elab looduse keskel, siis on see tema jaoks oluline. Noormees on väga sportlik. Ta mängib klubi jalgpalli ja käib võistlemas aga talle meeldib ka korvpall, rattasõit ja suusatamine. Lisaks on ta kohaliku noorteklubi juht, kus tehakse vabatahtliku tööd. Oma tugevusteks peab Jacob positiivsust ja heatahtlikust.  Lemmik õppeaineteks on sport ja matemaatika. Jacobile meeldib kokata.

 

16 aastane Daichi tuleb 2021/2022 õppeaastaks meile Jaapanist. Tema kireks on sport ning muusika. Juba kahe aastaselt õppis ta selgeks ujumise ning on tänaseks osalenud paljudel võistlustel. Kuna Jaapani noormehe jaoks on sport oluline, siis talle meeldib tegeleda ka korvpalli, jalgpalli ja tennisega. Uueks hobiks on noormehele aga step tants. Lisaks spordile tuleb noormees perekonnast, kus olulisel kohal muusika. Daichi mängib kahes orkestris trumme. Jaapanis on noormehe elu kindlas rütmis aga seoses tuleviku valikutega, soovib noormees ennast proovile panna Eestis. Teda paelub infotehnoloogia ja uudishimuliku noormehena soovib ta Eestis kogeda teistsugust elustiili ning saada osa meie haridussüsteemist.

 

17 aastane Anton tuleb Saksamaalt terveks kooliaastaks. Ta tuleb suurest perekonnast ning noormehe naaber on eestlane, kes alati jutustab Eestist põnevaid lugusid ning siit tekkis Antonil suurem huvi Eesti vastu. Teda on alati huvitad Põhjamaa riigid ning siinne loodus. Noormehele meeldib aias toimetada ning olla looduses koos õdede ja vendadega. Koolis meeldib Antonile füüsika ja reaalained. Samuti inglise keel ja sport. Antonile meeldib ennast proovile panna ja midagi uut katsetada. Suviti on Anton leidnud põneva suvetöö pizza restoranis.

 

16 aastane Patricia saabub meile Saksamaalt terveks kooliaastas. Ta käib katoliiklikus koolis, mis on ainult tüdrukutele. Koolis on ta aktiivne noor, võttes osa kõigest, mida kool veel pakub. Näiteks osaleb ta kooliteatris, noorte organisatsioonis mis tegeleb teadusega seotud projektidega aga ka vabatahtlikuna käib aitamas vähesemate võimalustega noori. Koolis on tema lemmik õppeaineteks matemaatika ja kunst. Patriciale meeldib joonistada ja kunsti praktiseerida. Patriciat majutades tuleb arvestada ka sellega, et ta on taimetoitlane, kes eelistab mitte süüa liha aga vahetusaasta õnnestumise nimel on ta nõus ka toitudega, kus pisut liha sees.

 

NB! Nimekiri on ajas muutuv ning eemaldame nimekirjast need noored, kes saavad paigutatud.

NB! Huvitatud pered võiksid saata oma kontaktandmed siitkaudu: https://asse.ee/taotlus-vahetuspereks/

Kirjutage meile asse@asse.ee või helistage meile 5191 5920 ja uurige lisa!