fbpx

14-18 aastane noor! Kandideeri vahetusõpilase stipendiumile 2022/2023 õppeaastaks!

09-06-21

ASSE stipendium on mõeldud aktiivsetele koolinoortele vanuses 14-18 aastat, kes soovivad järgmisel õppeaastal osaleda õpilasvahetuse programmis Euroopas või mujal maailmas. Stipendiumile saavad kandideerida kõik lähetusse pürgivad noored, hoolimata programmi pikkusest. Väljalend programmi sihtriiki peab toimuma 2022 aasta jooksul!

Otsime kandideerima koolinoori, kes on väga motiveeritud, mõistavad hästi kultuurivahetuse programmi väljakutset ning kelle jaoks on stipendium suureks abiks. “Eestis läbiviidud uuring näitab, et kolmveerand Eesti noori soovib saada rahvusvahelist kogemust. Noored tunnevad kõige suuremat huvi just rahvusvaheliste õpilasvahetuse programmide kohta. Järjekordne stipendiumivoor aitabki kahel noorel oma unistus ellu viia,” selgitas ASSE Eesti MTÜ juhataja Oliver Kontram.

Taotlemise perioodi jooksul peab koolinoor esitama ASSE Eestile taotluse, motivatsioonikirja ning koopia eelmisest tunnistusest. Taotleja peab osalema esimesel võimalusel kandideerimiseks vajalikul intervjuul ning samuti olema valmis osalemaks stipendiumi konkursil. Iga õpilane võib kandideerida stipendiumile üks kord õppeaasta jooksul.

Taotlus tuleb esitada hiljemalt 30. septembriks 2021.a.

Mittetulunduslik õpilasvahetuse organisatsioon ASSE Eesti pakub rahvusvahelisi õpilasvahetusprogramme põhikooli ja keskkooli noortele vanuses alates 14. eluaastat, kui ka aitab õpilasteni tuua ülikooliprogrammid Ameerika Ühendriikides. ASSE (American Scandinavian Student Exchange) organisatsioonide võrgustikul on maailmas üle 40 aasta kogemust. ASSE jaoks on eriti oluline hoida programmide osalemistasud võimalikult taskukohastena. Täpsema informatsiooni leiab https://asse.ee kodulehelt.