fbpx

Semester välismaal

Rahvusvaheliste õpilasvahetuse võrgustike peamine väljund on pakkuda kultuurivahetuse programme ning ajalooliselt on välja kujunenud, et see kõige ägedama* kogemuse saab, kui võtta aeg maha ja proovida elada/õppida mõnes teise riigi keskkonnas ning selle üles ehitamiseks läheb omajagu aega. Samas on elu siin maamunal kiirendamas tempot ning seeläbi suureneb ka nende hulk, kes sooviksid seda kogemust samuti proovida ja kogeda aga mitte võtta selleks tervet kooliaastat. Üheks peamiseks eeliseks minna pooleks kooliaastaks või veel lühemaks perioodiks on muidugi tõsiasi, et siis on suht kindel, et saab oma vana klassiga edasi minna ja ei pea klassi kordama. Samuti on tore tõdeda, et ka lühemate programmide puhul saab kandideerida stipendiumile ja otsida toetajaid. Teisalt aga tuleb arvestada, et protsess ja tegevused on samamoodi üles ehitatud nagu aastase programmi puhul, st alates intervjuust ja ankeetidest kuni ettevalmistava seminarini välja. Samuti tuleb organisatsioonil pea samapalju pingutada, et leida vastuvõttev perekond ja kool, jmt ning see kõik peab kajastuma programmide osalustasudes.

 

Tavapäraselt toimuvad lühemad programmid samaaegselt aastastega, st kui sihtriigis on kooli periood ja mitte suvevaheaeg. Hea oleks, kui starditakse programmidesse koos aastaste õpilastega aga on teatud paindlikkus minna ka nn enda poolt valitud ajal.

SEMESTRIKS SAAB STARTIDA:
Jaapan, Austraalia, Taiwan, Argentiina, Kanada, USA, Mehhiko, Iirimaa, Suurbritannia, Taani, Norra, Prantsusmaa, Hispaania, Itaalia, Saksamaa, jne.