fbpx

USAUSA

Avasta uskumatu värvirikkuse kaleidoskoop Ameerika Ühendriigid (USA)! Riik koosneb viiekümnest osariigist ja ühest föderaalringkonnast (pealinn Washington D.C.) ning igaühel neist on oma nägu, mis peegeldub nii kliimas, kultuuris kui ka etnilistes gruppides.

Kujuta ette seda põnevust ja meeletuid inimmasse New Yorgis, uskumatuid sügisvärve New Englandi maastikes või üliõpilasmelu ajaloolises Bostonis. Lõunaosariike iseloomustab ääretult soe külalislahkus ning Florida kulgeb subtroopilises rütmis, samas kui suurima osariigi Alaska puutumatu loodus on enamjaolt subarktiline. “Wild West” piirkonnana tuntud lääneosariigid kulgevad Rocky Mountainist Texasesse ning lääneranniku staar on Kalifornia.  Siin asuvad Hollywood, Silicon Valley, Malibu ja palju muud. Keskmaad aga iseloomustab ilus loodus, siin valitsevad järved, metsad ja mäed.

USA on kõikide võimaluste maa! Mõeldes Ameerikale, tulevad silme ette Levi’s teksad, Silicon Valley kõrgtehnoloogia keskus, vägevad pilvelõhkujad, korvpall, Disneyland, McDonald’s ja palju muudki.

Olles ASSE vahetusõpilane USAs, ei paranda sa mitte ainult oma inglise keelt, vaid õpid tundma ka kohalikku kultuuri ja inimesi. Elamine vastuvõtvas perekonnas võimaldab sul kogeda, mida tähendab ameeriklaseks olemine. Olenemata sellest, kas vestled oma uue õe või vennaga või aitad Ameerika vanemaid lauakatmises – kindlasti saab sinu igapäevaelu olema täis naeru, armastust ja uue õppimist.

USA keskkoolis õppivad õpilased on 14-18-aastased. Koolides on reeglina üsna suur õppeainete valik: on mitmeid erinevaid kohustuslikke aineid, aga ka hulgaliselt valikaineid. Koolis õpid paremini tundma riigi ajalugu ja ühiskondlikke väärtusi. Valikainete hulgas on ka mitmeid kutsepõhiseid ning praktilisi kursuseid, mis varustavad õpilasi eluks vajalike oskustega. USA keskkoolid pakuvad väga palju erinevaid võimalusi olla aktiivne spordis, muusikas, teatris, kunstis, ajakirjanduses, jne. Vahetusõpilastel on võimalus pakutavas kaasa lüüa ja see aitab kergemini sisse elada tõelisesse Ameerika teismelise ellu. Vahetusõpilase vanus äralennu hetkel peab jääma vahemikku 15.a. – 18,5.a. 

ASSE töötab Ameerika Ühendriikides ka erakoolidega, mis võimaldavad vastata ka vahetusaastale esitatavatele kõrgematele ootustele. Kui sa oled suusataja, kes soovib ennast proovile panna USAs, alustav noor hokimängija või mõne muu hobi kirglik harrastaja, siis võib ASSE partnerite hulgas leida selle sinu jaoks õige õppeasutuse. ASSE erakoolide programmid võimaldavad sul tegeleda üheaegselt nii õppimise kui ka hobiga, sest just sellisele kombinatsioonile on need orienteeritud. Samuti on erakoolides väiksemad klassid, mis võimaldavad õpetajatel paremini keskenduda õpilaste valikutele.

Aastase kultuurivahetuse programmi osalustasu USAsse on 10 390.- Eurot (sisaldab muuhulgas ka edasi-tagasi transporti ning kindlustust). Osalemistasu tasutakse osade kaupa ehk teisisõnu kokkulepitud maksegraafiku alusel.

NB! Oleme alustanud taotluste vastuvõtuga 2025/26 programmi ning esimestele kandideerijatele pakume soodushinda kuni 24.06.24!!

Võimalus kandideerida ka stipendiumile või valida hoopiski lühem programm – semestriprogramm (5 kuud)!

 

Vaata ka meie viimast USA infotundi Zoomis, mis on järelvaadatav siit:

https://us06web.zoom.us/rec/share/miJU0QXT2Kn-skObYg5FBLDOpfrrCTj5UFX8rwtpzFD6zAVjFgbZhha3kdY-3GxN.LSM3NyWbHQnmnAy4
Passcode: U+yj2=*p

KANADAKanada

Kakskeelne ja multikultuurne Kanada – võid valida, kas soovid õppida inglise või prantsuse keelt. Kanadas leidub kõigile midagi  – see võib olla nii talve võlumaa, kui ka hingematvalt kaunis rohe-sini kirju suvine paradiis. Kuigi Kanada on äärmiselt multikultuurne riik, on see säilitanud ka omanäolise kultuuri. See on riik, kus võimalusi on piiritult palju ning elamusi jätkub igaks vahetusaasta päevaks.

Kanada on tuntud veel selle poolest, et koolid pakuvad väga palju huviringe ja sportimise võimalusi. Aktiivne osavõtt kogukonnast ja selle pakutavast on oodatud. Kanadas saab kindlasti tegeleda suusatamisega, jäähokiga aga ka palju muuga, mida Kanada pakub.

Naudi rikkaliku prantsuse Kanada kultuuri, segu prantslasest ja Põhja-Ameerikast. Quebec City on samas Põhja-Ameerika ajaloo sünnikoht, kus linn on ümbritsetud müüriga ning linn ise kiirgab Euroopale iseäralikku tunnet. Samas aga Montreal on suuruselt teine prantsusekeelne linn maailmas, kus on tugev iseäralik kultuur. Lisaks silmatorkavatele linnadele on Kanada üks suur ja hingemattev looduspark.

Hetkel on pakkumises:

Võimalus üks kooliaasta õppida prantsuse keelses Kanadas. Programmi osalustasu on 17 500 eurot. Samuti on inglise keelses Kanadas pakkumine, kus on võimalus kooliaasta esimene või teine semester veeta Vancouveris või Calgarys, kusjuures semester programmi osalemistasu on 16 500 eurot (selle programmi puhul käiakse tasulisel koolikohal ning elatakse vastuvõtvas perekonnas, kes on tasustatud ja seeläbi programmi osalustasu kallim tavapärasest kultuurivahetuse programmist mõnda teise riiki).

SAKSAMAASaksamaa

Saksamaal saad tutvuda võluvate ajalooliste linnadega nagu Berliin, Frankfurt, Köln. Saksamaa on tuntud innukate jalgpallifännide, BMW, Berliini müüri ja Beethoveni kaudu. Siit leiad ooperimaju, teatreid, lopsakaid metsamaid ja armsaid järvekesi. Sakslased oskavad oma elu korraldada ning nad on tuntud tehnoloogia arendamises ning uurimustöös. Ela ja koge aasta Saksamaal, mis on Euroopa Liidu majanduse lipulaev.

Saksamaal on vastuvõtvad perekonnad valmis jagama oma rikkalikku ajalugu teiega. Sakslastele meeldib aega koos veeta, näiteks omavahel teemasid arutades või süüa tehes. Jutuajamised on otsekohesed ning kõigil pereliikmetel palutakse oma arvamus avaldada. Kuigi perekond on Saksamaal au sees, siis noored on piisavalt iseseisvad, et juba varajases vanuses iseenda eest hoolitseda. Noored veedavad aega sporti tehes, või festivale külastades.

Vahetusõpilasena Saksamaal saad teada, miks Saksamaa koolisüsteemi peetakse maailmas üheks parimaks. Võid nimetada Saksamaad oma koduks, kui osaled vahetusaasta programmis ning just siin õpid selgeks keele, mis avab sul tulevikus nii mõnegi ukse.

Aastase kultuurivahetuse programmi osalustasu Saksamaale on 7190.- Eurot (sisaldab muuhulgas ka edasi-tagasi transporti ning kindlustust). Keelelaagriga programmi osalustasu on 8190 eurot. Osalemistasu tasutakse osade kaupa ehk teisisõnu kokkulepitud maksegraafiku alusel.

Võimalus kandideerida ka stipendiumile või valida hoopiski lühem programm – semestriprogramm (5 kuud) aga saab ka veel lühemaks ajaks korraldada personaalse programmi vastavalt soovidele!

NB! Mitmed kohad on juba võetud ja alles on veel vaid 1 vaba koht 2025/26a Saksamaa programmi!

PRANTSUSMAAPrantsusmaa

Prantsusmaal avastad, et vestlus on rahvuslik ajaviide, kus sõpradega kohvilauas kokkusaamine on omaette kunstivorm. Prantsusmaa on tuntud oma traditsioonide, keele ja kultuuri poolest. Sa hakkad peagi hindama võrratut sööki mõnusas õhkkonnas, head jutuajamist, kaunist kunsti, muusikat, filme ja moodi. Samas saad sõita kiireima rongiga maailmas, suusatada lumistel nõlvadel, surfata Rivieral ja päevitada kaunil liivarannal või imetleda kuulsat Eiffeli torni.

Iga Prantsusmaa piirkond on oma nägu ning Prantsusmaa on palju enamat, kui lihtsalt Pariis. Samas kui maapiirkondades elavad inimesed üsnagi traditsioonilist prantsuse külaelu, linnades on suuremad muu maailma mõjutused. Nagu paljud teised Euroopa suurlinnad, on need ka Prantsusmaal vägagi multikultuursed. Prantsusmaa kubiseb kultuurist – kunst, arhitektuur, religioon, kuisiin ning loomulikult tuntud moepealinnad. Samuti on Prantsusmaa äärmiselt arenenud tehnoloogia, tööstuse ning ärikeskus.

Prantsusmaa koolid on suunatud hariduse omandamisele ning seega ei peeta niivõrd oluliseks sotsialiseerumist. Seega täiendavaid huvialategevusi koolid enamasti ei paku.

Enamik vahetusperesid, kuhu õpilased paigutatakse, elavad väiksemates linnades, äärelinnades või isegi külades. Tuleb ka arvestada, et suurem osa prantslastest ei räägi võõrkeeli. Kõik pered väärtustavad aga ühiselt veedetud aega. Traditsiooniks on süüa koos õhtusööki, mis annab võimaluse jagada omavahel päevaseid sündmuseid. Kui õpilane soovib saada pereliikmeks, peab ta olema valmis alluma vahetuspere reeglitele ning neid austama.

Saabuvatelt vahetusõpilastelt eeldatakse kahe aastast prantsuse keele õppimise kogemust. Juhul kui õpilane ei ole varem piisavalt keelt õppinud siis saab vahetusaastale vaid läbi eelneva keelelaagri, mida korraldatakse lisatasu eest Prantsusmaal. 

Keelelaagriga vahetusaasta osalustasu on 8490 eurot. See võimaldab Prantsusmaale minna ka neil, kel varajasem prantsuse keele oskus puudub.

Aastase kultuurivahetuse programmi osalustasu Prantsusmaale on 7990.- Eurot (sisaldab muuhulgas ka edasi-tagasi transporti ning kindlustust). Osalemistasu tasutakse osade kaupa ehk teisisõnu kokkulepitud maksegraafiku alusel.

Võimalus kandideerida ka stipendiumile või valida hoopiski lühem programm – semestriprogramm (5 kuud)!

ITAALIAItaalia

Itaalia on lihtsalt võrratu. Rooma, Vatikan, Colosseum on vaid mõningad ajaloolised kohad. Itaalias on registreeritud kõige rohkem UNESCO maailmapärandeid. Kuhu iganes sa ka ei lähe, siis märkad lugematul hulgal kirikuid, huvitavaid sildasid, skulptuure, maale ja muid kunstiväärtusi. Itaalia on Euroopa kultuurihäll. Itaalia pakub kõike seda ja palju muudki ning vahetusõpilasena on sul võimalus sellest osa saada. Itaalias on nii äärmiselt moodsaid ja kiire elustiiliga linnu, kui ka hingematvalt kauneid ja rahulikke väikeseid külasid.

Itaalia perekonnad ja traditsioonid erinevad väga sellest, et mis Itaalia piirkonnast pärit ollakse. Itaallaste jaoks on olulisel kohal sõprus ja omavahelised lähedased suhted. Itaallased on sõbralikud ja abivalmis. Igapäevaselt veedetakse pere keskis ühine õhtusöök või süüakse sõpradega koos pitsat.

Itaalia kultuur kandub tugevalt ka perede igapäeva ellu. Vahemereäärne pärl ootab sind!

Aastase kultuurivahetuse programmi osalustasu Itaaliasse on 7190.- Eurot (sisaldab muuhulgas ka edasi-tagasi transporti ning kindlustust).  Osalemistasu tasutakse osade kaupa ehk teisisõnu kokkulepitud maksegraafiku alusel.

Hispaania

Hispaania asub Edela-Euroopa päikeselisel rannikul ning on Eestist üks kõige kaugemaid riike Euroopas. Siinsest Pürenee poolsaarelt on pärit paljud maailmaavastajad ja kuulsad laevakaptenid. Hispaania kultuuri aluseks on ajaloolised mõjutused – Vana-Rooma, keldid, foiniiklased, maurid, jpt.

Hispaanlased on väga sõbralikud, lahked ja muretu elustiiliga. Nad on avatud ja tunnevad siirast huvi teiste inimeste ja tegemiste vastu. Olenemata sellest, kas sa tunned huvi muusika, jalgpalli, surfamise, kunsti või ajaloo vastu, leiad kindlasti sõbraliku Hispaania perekonna, kes soovib sinuga oma unikaalset kultuuri jagada. Peagi koged ka, kuidas iga piirkond hoiab oma kultuuri elus läbi erinevate festivalide, värvikate paraadide, muusika ja tantsu (flamenko). Hispaania on kuulus ka oma mägede, saarte ja randade järgi. Tule ja vaata ise järele!

Hispaania koolid on hästi organiseeritud ning akadeemiline tase on hea.

Aastase kultuurivahetuse programmi osalustasu Hispaanias on 8880.- Eurot (sisaldab muuhulgas ka edasi-tagasi transporti ning kindlustust).

Osalemistasu tasutakse osade kaupa ehk teisisõnu kokkulepitud maksegraafiku alusel.

NB! Soovitame kaaluda ka vahetusaastat hispaania keelses Argentiinas. Osalemistasu on täpselt sama ja noorte tagasiside on olnud võrratu!

Võimalus kandideerida ka stipendiumile või valida hoopiski lühem programm – semestriprogramm (5 kuud) aga saab ka veel lühemaks ajaks korraldada personaalse programmi vastavalt soovidele!

NB! 2024/25 programmi vabanes üks vaba koht!

NB! Oleme alustanud taotluste vastuvõtuga 2025/26 programmi ning esimestele kandideerijatele pakume soodushinda!!

englandInglismaa

Inglismaa koos Walesi, Šotimaa ning Põhja-Iirimaaga moodustavad riigi nimega Suurbritannia. Igas Suurbritannia piirkonnas on elukeskkond omanäoline ning kultuur ja ka inglise keel erineb üpris suuresti. Kes meist ei teaks Big Beni, Buckinghami paleed, Thamesi jõge, London Towerit aga Suurbritannia on palju enamat, kui vaid London. Antud saarel asuvad tuntud ülikoolilinnad nagu Oxford ja Cambridge aga ka ajalooline Stonehenge ning jalgpalli ei mängita vaid Liverpoolis ja Manchesteris, vaid igas külas ja igas vanuses.

Suurbritannia ajalugu on nii rikas ja mitmekesine. Saart on rünnanud ja asustanud viikingid, normannid aga osa saarest on kuulunud ka Rooma impeeriumi alla. Suurbritannia on riigina kasvanud ning arenenud ning 1707 aastal moodustati kuningriik ning oma võimu tipus on ise valitsetud suurt osa maailma. Sellest ajast tänaseni on Suurbritanniat valitsenud kuningas või kuninganna. 

Vahetusõpilased paigutatakse kas Inglismaale, Šotimaale või Walesi. Suurbritannias on piirkonnast lähtuv erinev koolisüsteem. Vahetusõpilased paigutatakse kohalikesse Sixth Form koolidesse, mis on sealne vaste keskkoolile. Vahetusõpilased valivad 3-4 põhiainet. Kõigilt vahetusõpilastelt oodatakse korralikku kohalkäimist ning õppetöösse panustamist. Koolid kohtlevad ja ootavad vahetusõpilastelt sama, mis kohalikelt õpilastelt. Kohustuslik on ka koolivormi kandmine. Vahetusõpilase vanus äralennu hetkel peab jääma vahemikku 16.a. – 17,75.a. 

Seoses 01.01.2021 jõustunud Brexitiga muutus oluliselt kultuurivahetuse programmide korraldamine Suurbritannias. Kõik kuni 6 kuulised programmid korraldatakse nii nagu ka enne Brexitit ehk kõigepealt tuvastatakse vastuvõttev perekond ja siis lähim kohalik kool. Semestriprogrammi osalemistasu on 9990 eurot. Küll aga peavad kõik pikemad programmid taotlema õppimisviisat, mida saavad välja anda kindlad koolid. Samuti on need koolid ilma jäetud rahastusest, koolitades Euroopa Liidu noori. Seega tuleb taotleda viisat ning tasuda ka õppemaksu ning seeläbi muutuvad programmid väga kulukaks. Vahetusaasta osalemistasud algavd 20 000 eurust. Küll aga saab ise valida piirkonna ja kooli.

NB! Võimalik on minna ka Iirimaale terveks kooliaastaks. Selles programmis elatakse tasustatud võõrustavas perekonnas, mis teeb aastase kultuurivahetuse programmi osalemistasuks 12 700 eurot.

Piirkonna ja koolide valiku leiab siit: https://asse.ee/suurbritannia-koostookoolide-nimekiri/

Võimalus kandideerida ka stipendiumile või valida hoopiski lühem programm – semestriprogramm (5 kuud)!

Lõuna-Korea

Maailm on täis avastamist ning miks mitte valida kultuurivahetuse programmiks hoopis midagi erilisemat, ebatavalist ja eksootilist ning elada ja kogeda kultuuri Lõuna-Koreas.

Kooliaasta L-Koreas algab märtsikuu alguses. Seeläbi saavad Eesti vahetusõpilased startida programmi nii veebruarikuu lõpus, kui ka augusti keskel. Hetkel saab osaleda ainult 3-kuulises programmis, algusega augustist või veebruarist.

3-kuulise kultuurivahetuse programmi osalustasu Lõuna-Koreasse on 8490.- Eurot (sisaldab muuhulgas ka edasi-tagasi transporti ning kindlustust). Töötame hetkel ka semestriprogrammi (umbes 4,5 kuu pikkuse) pakkumise kallal. Semestriprogrammi osalemistasu saab olema 10390 eurot.

NB! Käesoleval hetkel ei saa minna vahetusõpilaseks terveks kooliaastaks.

Vaata ka meie programmi vilistlase elust programmi ajal ja pärast seda L-Koreas: https://www.youtube.com/c/ElisaMarieVare

NB! Hektel saab kandideerida 2025.a. veebruari stardile aga ka 2025.a. augusti stardile.

Austraalia

Maailm on täis avastamist ning miks mitte valida õppimiseks hoopis midagi erilisemat, ebatavalist ja eksootilist ning elada ja kogeda vahetusõpilaseks olemist Austraalias? Ega väga kaugemale ei annagi sõita! Austraalia ja Eesti vahel on programm üles ehitatud nii, et vahetusse saab minna koolisemestriks ja erandina ka aastaks. Austraalia ootab hea õppeedukuse ja inglise keele oskajaid Eesti noori. Programmi algused on veebruaris (seoses nende kooliaasta algusega) ning juulis. Kohtade arv on piiratud.

Aastase kultuurivahetuse programmi osalustasu Austraaliasse on 11 500.- Eurot ning semestriks minnes on programmi osalustasu 10 500,- Eurot (sisaldab muuhulgas ka edasi-tagasi transporti ning kindlustust). Kohtade arv on piiratud.

Osalemistasu tasutakse osade kaupa ehk teisisõnu kokkulepitud maksegraafiku alusel.

Huvilistel alustada kohe kandideerimisega siinkohal: https://asse.ee/taotlus-vahetusopilaseks/.

Kirjuta meile asse@asse.ee ja uuri lisa.

BRASIILIATeised riigid

Maailm on täis avastamist ning miks mitte valida õppimiseks hoopis midagi erilisemat, ebatavalist ja eksootilist ning elada ja kogeda üks kooliaasta hoopiski Lõuna-Ameerikas. Tutvu ka teiste ASSE valikutega siin: https://asse.com/student_countries

Valikus on näiteks vahetusaasta Argentiinas või Brasiilias, osalustasuga 8990 eurot. Aastane programm Mehhikos on 9400 eurot. Võib minna ka lähemale kodule ning Taani ja Norra aastane programmi osalustasu on 8990 eurot.

Hiinas ja Taiwanis ning Jaapanis on ühe kooliaasta pikkuse vahetusaasta programmi osalustasuks 10 390 eurot. Iirimaal on aastase kultuurivahetuse programmi osalustasu 12 700 eurot.

Saame aidata noori, kes soovivad minna vahetusõpilaseks mitmetesse riikidesse, näiteks Mongooliasse, jpt valikute puhul. Kirjuta meile asse@asse.ee ja üritame leida igale ühele just selle õige lahenduse.

Vahetusõpilaseks

Vahetusõpilaseks

ASSE International on üks suuremaid ja tuntumaid rahvusvahelise õpilasvahetuse programmide korraldajaid maailmas. ASSE pakub sisukaid õpilasvahetusprogramme ning üritab programmitasu hoida võimalikult taskukohasena.

Oled õiges kohas, kui:

– sul on vanust 14 – 18 aastat

– soovid kogeda elu välismaal, veeta kooliaasta kohalikus gümnaasiumis ning elada kohalikus pere

– tahad õppida uut keelt ja kultuuri ning leida uusi sõpru üle kogu maailma

– oled julge, aktiivne, ettevõtlik, tolerantne, vastutustundlik ja hea suhtleja

Pane end proovile! Vahetusõpilasena õpid tundma maailma, teisi keeli ja kultuure ning lõpuks ka iseennast. Vahetuskogemus aitab sul leida tulevikuteed ning seda hindavad tänapäeval ka paljud ülikoolid ja tööandjad.

 

Tule ja astu uute võimaluste maailma vahetusõpilasena!

Kultuurivahetusprogramm annab 14-18-aastastele noortele kordumatu võimaluse elada ja õppida üks kooliaasta enda valitud riigis, tutvuda selle kultuuri, inimeste ning nende elustiiliga, õppida uusi aineid ja omandada hindamatuid teadmisi. Just selles vanuses noor on kõige uudishimulikum ja avatum uuele, kohaneb kergemini uute tingimustega ja on samal ajal juba piisavalt iseseisev, et veeta õppeaasta eemal kodust, sõpradest ja vanematest. Lisaks vahetusperele ja -koolile on igal programmis osalejal ka vahetusorganisatsiooni-poolne tugiisik.

Stipendium

ASSE stipendium on mõeldud aktiivsetele koolinoortele vanuses 14-18 aastat, kes soovivad osaleda rahvusvahelise õpilasvahetuse programmides järgmisel õppeaastal.

Otsime koolinoori, kes on väga motiveeritud, mõistavad hästi vahetusaasta väljakutseid ning kellede jaoks on stipendium suureks abiks vahetusaastale jõudmisel. “Eestis läbiviidud uuring näitab, et kolmveerand Eesti noori soovib saada rahvusvahelisi kogemusi. Noored tunnevad kõige suuremat huvi just õpilasvahetuse programmide kohta. Stipendium aitabki mitmel noorel oma unistus ellu viia”.

Organisatsioonist

ASSE loodi 1976 aastal Rootsi Valitsuse poolt kui “American Scandinavian Student Exchange”. Organisatsiooni eesmärgiks oli korraldada rahvusvahelisi õpilasvahetuse programme Rootsi Kuningriigi ja Ameerika Ühendriikide vahel. Peatselt liitusid ka teised skandinaavia riigid nagu Taani, Rootsi ja Soome.

Korduma kippuvad küsimused

Kahtlemata on hinded olulised. Pead ju suutma ka vahetusaastal läbima õppekava ning saavutama tundides arvestusi. Küll aga ei ole sedalaadi programmid mõeldud vaid talentidele ja viielistele, vaid kõigil huvilistel võiks olla võimalus osaleda kultuurivahetuse programmides. Seetõttu oleme määratlenud, et miinimum lävendiks on, et õpilasel ei tohi olla tunnistusel kahtesid.

See kokkulepe sõlmitakse osaleja/saatva perekonna ja kooli vahel. Praktikast rääkides oleneb see nii sinu hinnetest seni, sinu sooritustest ja hinnetest vahetusaastal ning ka programmide omavahelisest kattuvusest. Sellest hoolimata olgu mainitud, et vahetusaasta on suure tõenäosusega sinu parim aasta seni ja see, mida sa seal õpid ja koged on kordades enam ja ägedam, kui siinses mugavustsoonis.

Programmitasu peab olema makstud äralennu päevaks. Makstakse osade kaupa ning see lepitakse täpsemalt kokku lepingu sõlmimise ajal. Graafik on individuaalne ning sõltub nii programmi maksumusest, kui osaleja/saatva perekonna soovidest.

Peale seda, kui tulevane vahetusõpilane on enda kohta koostanud põhjaliku ankeedi, algab töö ka sihtriigis pere ja kooli leidmiseks. Kõigepealt tutvub sinu ankeedi ja andmetega sihtriigi organisatsioon ning seejärel hakatakse otsima sobilikku vastuvõtvat perekonda. Kui perekond on leitud ja tunnistatud sobilikuks, siis seejärel toimub ka lähima parima kooli valik.