Vahetuspereks

Vali endale uus pereliige. Võõrusta vahetusõpilast!

Võõrustada vahetusõpilast, avada oma pere ja kodu uks kellegile – see on ainulaadne võimalus kogu perekonnale!

 

Eesti on huvitav, omapärane ning lahe koht! Kui seni oli normiks, et tuhandeid Eesti noori on käinud välismaal teadmisi ja kogemusi hankimas, siis aegade jooksul on ka Eestist saanud atraktiivne sihtpunkt. Paljude noorte meelest on Eesti huvitav sihtpunkt, kus elada ja õppida terve õppeaasta. Miks Eesti? Siia tullakse erinevatel põhjustel aga läbivateks teemadeks on olnud puhas loodus, saared, ajalugu, kultuur ja keel, keskaja arhitektuur aga ka tõsiasi, et Eesti on tuntud kui e-riik, koos e-teenuste ja innovatsiooniga. Kindlasti on paljude noorte jaoks oluline ka neli aastaaega ja kogeda meie talve. Soovitakse valgeid jõule, proovida talisporti, jne. Noored, kes valivad Eesti on tihti pärit väiksematest kohtadest ning harjutud ollakse koduloomadega.

Sel suvel saabus Eestisse grupp vahetusõpilasi ning nad paigutati toredatesse Eesti peredesse üle kogu riigi. Kuigi vahetusõpilased on kõik paigutatud, siis ootame aastaringselt perede ankeete, kes on mõelnud vahetusõpilase võtmise peale, kuid sooviks saada rohkem infot!

KÄESOLEVAL HETKEL OTSIME SAKSA POISILE SOBIVAT VÕÕRUSTAVAT PEREKONDA KOOLIAASTA TEISEKS SEMESTRIKS. SOOVITAVALT TALLINNAS!! Rohkem infot Bosse kohta leiab: https://asse.ee/asse-eesti/voorusta-vahetusopilast-saksamaalt-pool-aastat/ 

Järgmine lend vahetusõpilasi saabub 2019.a. augustis ning vahetusõpilaste ankeedid on hakanud saabuma ASSE Eesti kontorisse. See tähendab, et ootame kõiki huvilisi endast märku andma ning varakult kindlustama endale koht programmis.

KKK

Tänapäeval on mitmeid erinevaid rahvusvahelise hariduse ja kultuurivahetuse programme. Mis teeb õpilasvahetuse gümnaasiumiastmes eriliseks? Kõige-kõige erilisemaks teebki kohaliku kultuuri ja keele tundma õppimine, elades samal ajal kohalikus perekonnas. Teisisõnu saab noor võimaluse elada teises riigis nagu kohalik. Elatakse kohalikus peres, õpitakse ära kohalikud kombed ja keel, jne. Vastuvõtvas perekonnas elamine loob noorele turvalise keskkonna ning parima võimaluse tutvust teha kohaliku keele ja kultuuriga. Olulisel kohal on ka koolis käimine ning kogukonnaga integreerumine. Programmi lõppedes oleme saanud ühe Eesti fänni või rahvasaadiku juurde.

Vahetuspereks hakkamiseks on erinevad põhjused. Kindlasti on olulisem kohal huvi teiste riikide ja kultuuride suhtes aga ka keeleõpe. See on hea võimalus näidata oma lastele, et maailm on suur ja lai ning vahetusõpilane on kui saadik ja on eeskujuks kohalikele noortele. Tihtipeale ei mõtiskle üks tavaline eestlane selle üle, mis teeb temast eestlase ja kuidas näevad teised kõrvalt eestlasi kui rahvust. Vahetusõpilase võtmisega oma perre avaneb aga võimalus seda kõike tajuda, õppida tundma iseennast, süveneda oma kultuuri ning samas ka õpilase kultuuri.

Kindlasti annab vahetuspereks olemine julgust juurde neile peredele, kel enda laps soovib aastaks laia maailma õppima minna.

Kõige tähtsam on, et tegu on funktsioneeriva perekonnaga! Kuigi enamus peredel on ema-isa ja lapsed, siis on programmis võimalik osaleda ka üksikvanemaga perekonnad või lastetud perekonnad. Mitte vähem tähtis pole see, et kogu perekond on vahetusõpilase vastuvõtmise teemal ühel lainel! Kogu pere peab soovima endale veel ühte pereliiget. Muidugi peab perel olema ka võimalik vahetusõpilast majutada, st vahetusperel peab olema ruumi (ei pea ilmtingimata pakkuma oma tuba). Samuti on oluline, et perel on aega, ruumi ja võimalusi vahetusõpilast majutada. Siinkohal lükkame ümber selle väite, et vahetusõpilasega peab koguaeg tegelema ning meelelahutust pakkuma. Kohe kindlasti ei pea pere oma nahast välja pugema ja elama selle kogemuse ajal teistmoodi tempos, kui tavaliselt. Oluline on ka ära mainida, et takistuseks ei saa, kui perel pole õpilasele oma tuba pakkuda. Vahetusõpilased jagavad ka tuba kui vaja aga mitte vastassoost teise noorega. Idee ei ole vahetusõpilasele pakkuda vaid katust ja magamiskohta. Pere saab endale uue liikme ning kuna tegu ei ole külalise, vaid võõraga – siis läheb pisut aega, et üksteisega harjuda.

Kokkuvõttes otsime avatuid ja sõbralikke perekondi, kes soovivad endale uut pereliiget ja kes on valmis selliseks kogemuseks.

Täitke ära taotlus, mille leiate siit: https://asse.ee/taotlus-vahetuspereks/. Seejärel tuleme Teile külla ja arutame kõigest juba lähemalt!

Esimene kohtumine pere ja organisatsiooni vahel korraldatakse pere kodus. Enne vahetusõpilase vastuvõtmist saab kogu perekond ka väljaõppe koolituse näol. Eks ikka selleks, et paremini selleks kogemuseks valmis olla. Vahetusaasta jooksul on nii vahetusõpilasel, kui ka võõrustaval perekonnal tugiisik, kelle poole saab pööruda murede aga ka rõõmude korral!

Õpilased avaldavad ise soovi osa võtta kultuurivahetuse programmist. Intervjuu käigus on saatev organisatsioon veendunud õpilase motivatsioonis, mõistmises, valmisolekuks, keeleoskuses, akadeemilises võimekuses ja üldises valmisolekus midagi nii suurt ette võtta. Õpilased on ise valinud oma riigi ja programmi pikkuse. Õpilase kool ja vanemad on andnud oma heakskiidu ning toetavad noore püüdlusi antud programmis osaleda.

Jah, kõik vahetusõpilased on kindlustatud ning kaitse on tervise ja õnnetusjuhtumite puhul aga ka vastutuskindlustus, jmt. Pere saab täpsema info ettevalmistava koolituse käigus. Hetkel on oluline teada, et vahetusõpilased on kindlustatud parimal võimalikul moel kõiksugu riskide suhtes.

Vahetusõpilane on pere liige ning pere osaleb programmis kogemuse saamise eesmärgil. Pere hoolitseb vahetusõpilase eest nagu oma laste eest. Pere kohustus on õpilasele pakkuda kolme toidukorda. Vahetusõpilane saab oma rolli, tal tekivad omad peresisesed kohustused. Täpselt nii nagu Teie peres on kombeks teiste lastega.

Vahetusõpilasel on oma taskuraha, nõutud on min. 200 eurot kuus. Taskuraha saadab vahetusõpilasele tema bioloogiline perekond kodumaal. Sellega katab ta ära kulutused, mis õpilasel tekivad, kui ta teeb perest eraldi asju. Näiteks ühistransport, trennid, sõpradega väljaskäik, ostlemine, jmt.

Peale seda, kui vastuvõttev perekond on kinnitatud ning vahetusõpilane valitud, võtab organisatsioon ühendust kohaliku kooliga. Vaatame kodulähedaste koolide võimalusi ning arvesse võtame erinevad argumendid. Näiteks seda, et kus käivad pere lapsed, millise akadeemilise võimekusega vahetusõpilane tulemas on ning kuidas on koolis seis koolikohtadega.

Meile on tulemas kaheksa vahetusõpilast. Viis õpilast aastaks ning kolm õpilast üheks koolisemestriks. Õpilased tulevad Austraaliast, Argentiinast, Ameerika Ühendriikidest ning Saksamaalt.

Vahetusõpilased saabuvad 18. augustil ning kui semestriõpilased lahkuvad tagasi kodumaale juba jaanuari alguses, siis kooliaastaks tulevad õpilased lahkuvad 2019.a. juunis.

Huvilistel palume ära täita pereankeet: https://asse.ee/taotlus-vahetuspereks/ ning seejärel saame võtta Teiega juba otse ühendust.

Küsimuste tekkimisel helistage 56 688 588 või kirjutage asse@asse.ee