Eestisse saabuvate vahetusõpilaste tutvustus

Vahetusõpilased tulevad Eestisse enamasti terveks kooliaastaks ning nad soovivad õppida eesti keelt, kogeda meie kultuuri ja eluviisi ning panna ennast proovile. Lisaks kooliaasta võimalusele tulevad mõned vahetusõpilased ka pooleks kooliaastaks (4,5 kuud) või kooliveerandiks (2,5 kuud). Vastuvõttev organisatsioon paigutab õpilased headesse perekondadesse ning kindlustab koolikoha. Vahetusaastale eelneb osapoolte koolitus ning aasta jooksul toetab teid tugiisik.  Ülevaate paigutamata õpilastest leiab just sellelt lehelt ning jooksvalt eemaldame nende vahetusõpilaste tutvustused, kellele on juba leitud kindel vastuvõttev perekond Eestist.

 

Berliinist tuleb terveks kooliaastaks Eestisse 15. aastane Anabel Sophie. Tüdruku kireks on muusika, tants ja kunst. Ta mängib flööti ja on mänginud klaverit. Tema muusikavalik on seinast seina. Anabel Sophie isa töötabki muusikuna ja seetõttu on ka tüdruk saanud proovida erinevaid muusikariistu. Vabal ajal meeldib talle lugeda, maalida,  joonistada, poeeme ja lugusid kirjutada. Samuti meeldib talle tantsida. Muidugi meeldib talla ka sõpradega aega veeta ja näiteks teatris käia. Anabel Sophie kuulub ka teatrigruppi. Spordiga tal tugevat sidet ei ole, kuid samas käib ta regulaarselt kanuutamise trennis ning suviti ka ratsutamas. Oma huvidest rääkides läheb jutt kohe poliitika peale. Hoolimata oma noorest east jälgib ta poliitilisi väitlusi ning iga nädalaselt osaleb kliima temaatilistel protestidel. Anabel Sophie on reisinud ka paljudes Euroopa riikides. Keeltest räägib ta saksa, vene ja inglise keelt. Ta soovib ruttu ära õppida eesti keele ning tulevikus õppida veel mitmeid keeli.

 

Põhja-Itaalia ülikoolilinnast pärit Filippo on tänava mustkunstnik, see on tema kirg. Eestisse jõudmise hetkel on ta just saanud 17 aastaseks ning Eestisse tuleb ta üheks koolisemestriks ja seda alates augustist. Põhjused miks ta Eestisse tuleb on mitmeid ja üheks põhjuseks on kindlasti meie loodus. Kuna noormees soovib tulevikus töötada IT valdkonnas, siis teda paelub Eesti e-riigi võimalused ja maine maailmas. Teda lummab võimalus elada riigis, kus infotehnoloogia on leidnud palju kasutust. Koolis meeldivad Filippole arvutiõpe, matemaatika ja reaalained. Noormees on õppinud inglise ja prantsuse keelt. Ta toimetab ka kohalikku koolilehte. Koolivälisel ajal meeldib tal tegeleda mustkunsti, näitlemise ning terve elu on ta tegelenud ka muusikaga. On õppinud klaverit ja klarnetit mängima. Lemmikmuusikaks on aga kohalik räp muusika. Perega mängib lauamänge ja vanaisaga malet. Filippole meeldivad koduloomad, kuigi kodus neil koduloomi ei ole.

 

Lõuna-Austraalia rannikukülast tuleb Eestisse Elle. Ta saabub siia kooliaasta teiseks semestriks ning jõuab Eestisse jaanuari esimesel nädalal. Tüdruk sai just 16. aastaseks ning ta on pärit suurest perest. Peres on neil veel ka neli koera ja kaks jänest. Ellele meeldib üle kõige tegeleda kunstiga. Samuti on tema suureks hobiks reisimine ning suusatamine. Ta on osalenud paaris lühiajalises noortelaagris välismaal. Samuti on ta osavõtnud suusalaagritest. Elle on väga iseseisev noor neiu ning koolis eeskujulik õpilane. Vahetusõpilaseks pürgimise soov tekkis osavõttes rahvusvahelistest noortelaagritest ning sealt arenes edasi soov kogeda iseseisvalt elu mujal kultuuriruumis. Eestisse otsustas ta tulla jaanuarist just seetõttu, et siis saab ta võimalikult palju talve nautida.

 

Austraalia läänerannikult  saabub meile Ali. Ta tuleb üheks kooliveerandiks ehk 2,5 kuuks ning saabub Eestisse oktoobri koolivaheajal ja lahkub jaanuari alguses. Vahetult enne väljalendu saab ta 16. aastaseks. Kodus elab ta koos emaga. Vanem vend ja õde elavad juba omapead. Perel on ka koer, kellega Alil meeldib jalutamas käia. Kahjuks on Alil allergia kasside suhtes. Neiu ema on olnud vahetusõpilane Soomes ning kuna Ali sooviks on elus kokku puutuda Põhjamaade ja lumega, siis valis ta ka oma sihtriigiks just Eesti. Ta tegi uurimustöö, kus uuris põhjalikult Eestit ning Ali meelest on Eesti väga ilus riik. Ta tahab siin proovida uusi asju nagu näiteks suusatamist. Neiu on õppinud jaapani, soome ja eesti keelt. Vabal ajal käib Ali ka tööl ning aitab loomi.