Eestisse saabuvate vahetusõpilaste tutvustus

Vahetusõpilased tulevad Eestisse enamasti terveks kooliaastaks ning nad soovivad selgeks saada eesti keele ja elada siin, kui kohalik. Samas mõned õpilased tulevad ka üheks kooli semestriks. Nimekiri täieneb jooksvalt ning eemaldame jooksvalt ka nende vahetusõpilaste tutvustused, kellele on leitud kindel vastuvõttev perekond Eestist.

 

Põhja-Saksamaalt pärit 17 aastase Merle jaoks on olnud elu unistus saada vahetusõpilaseks. Ta soovib Eestis kogeda uusi asju ning tuttavaks saada meie kultuuriga. Eesti keele õppimisega on ta juba algust teinud. Eestisse tuleb ta terveks kooliaastaks. Merle õpib kutsekoolis pedagoogikat ja psühholoogiat. Ta on hea õpilane ning oskab lisaks saksa keelele ka inglise, hispaania ja prantsuse keelt ning nüüd asus ta õppima eesti keelt. Keeli talle meeldib õppida. Merle on käinud ka lühiajalises õpilasvahetuses Prantsusmaal ja Inglismaal ning tema perekond majutas ka lühiajalises programmis prantslast. Merle on sportlik ning talle meeldib koguaeg tegevuses olla. Hobidest tegeleb ta ratsutamise ja zumba trennidega. Eestis olles on ta avatud proovima ka uusi trenne. Merlele meeldib ka kokata ja loodab oma Eesti perele kodutöödes abiks olla. Vahetusõpilane on hetkel taimetoitlane aga võib süüa ka liha.

 

Põhja-Itaalia ülikooli linnast pärit Filippo on tänava mustkunstnik, see on tema kirg. Eestisse jõudmise hetkel on ta just saanud 17 aastaseks ning Eestisse tuleb ta üheks koolisemestriks. Põhjused miks ta Eestisse tuleb on mitmeid ja üheks põhjuseks on kindlasti meie loodus. Kuna noormees soovib tulevikus töötada IT valdkonnas, siis teda paelub Eesti e-riigi võimalused ja maine maailmas. Teda lummab võimalus elada riigis, kus infotehnoloogia on leidnud palju kasutust. Koolis meeldivad Filippole arvutiõpe, matemaatika ja reaalained. Noormees on õppinud inglise ja prantsuse keelt. Ta toimetab ka kohalikku koolilehte. Koolivälisel ajal meeldib tal tegeleda mustkunsti, näitlemise ning terve elu on ta tegelenud ka muusikaga. On õppinud klaverit ja klarnetit mängima. Lemmikmuusikaks on aga kohalik räp muusika. Perega mängib lauamänge ja vanaisaga malet. Filippole meeldivad koduloomad, kuigi kodus neil koduloomi ei ole.

 

Itaalia Sardiinia saarelt on pärit 16a. Eleonora, kes tuleb Eestisse terveks kooliaastaks. Tema on väga sportlik ning tema lemmikspordialadeks on korvpall ja kümnevõistlus. Kindlasti tahab ta ka Eestis olla väga sportlik ning jätkata oma treeninguid. Talle meeldib ka lugeda raamatuid ja tegeleda fotograafiaga. Eestit hakkas ta fännama seetõttu, et siin osatakse hinnata ja hoida loodust ning seda peab ta väga oluliseks. Koolis on ta väga hea õpilane ning keeltest on ta õppinud inglise ja prantsuse keelt. Eleonora on ka väga musikaalne ning ta fännab muusikat. Ta mängib klaverit ning klassikamuusika on tema lemmikuks. Kodus aitab perekonda majapidamise töödes ning talle meeldib ka küpsetada erinevaid küpsetisi aga ei pea ennast heaks kokaks.

 

Berliinist tuleb Eestisse 15. aastane Anabel Sophie. Tüdruku kireks on muusika, tants ja kunst. Ta mängib flööti ja on mänginud klaverit. Tema muusikavalik on seinast seina. Anabel Sophie isa töötabki muusikuna ja seetõttu on ka tüdruk saanud proovida erinevaid muusikariistu. Vabal ajal meeldib talle lugeda, maalida,  joonistada, poeeme ja lugusid kirjutada. Samuti meeldib talle tantsida. Muidugi meeldib ka sõpradega aega veeta ja näiteks teatris käia. Anabel Sophie kuulub ka teatrigruppi. Spordiga tal tugevat sidet ei ole, kuid samas käib ta regulaarselt kanuutamise trennis ning suviti ka ratsutamas. Oma huvidest rääkides läheb jutt kohe poliitika peale. Hoolimata oma noorest east jälgib ta poliitilisi väitlusi ning iga nädalaselt osaleb kliima temaatilistel protestidel. Anabel Sophie on reisinud ka paljudes Euroopa riikides. Keeltest räägib ta saksa, vene ja inglise keelt. Ta soovib ruttu ära õppida eesti keele ning tulevikus õppida veel mitmeid keeli.