fbpx

Organisatsioonist

ASSE maailmas

ASSE ehk American Scandinavian Student Exchange loodi 1976. aastal Rootsi valitsuse poolt ning selle esialgne eesmärk oli korraldada õpilasvahetuse programme Rootsi Kuningriigi ja Ameerika Ühendriikide vahel. Peatselt liitusid programmidega ka teised Skandinaavia riigid nagu Taani, Norra ja Soome.

ASSE missiooniks on edendada rahvusvahelist üksteisemõistmist läbi haridus- ja kultuurivahetusprogrammide. Lisaks formaalsele haridusele keskenduvale õpilasvahetusele hakkas ASSE arendama ja korraldama ka teistes vanusegruppides noortele sobivaid ning muu suunitlusega mobiilsusprogramme.

1988. aastal asutati EurAuPair “Intercultural Child Care Program” (euraupair.com). EurAuPair lapsehoidjad pakuvad Ameerika Ühendriikide vastuvõtvatele perekondadele abi laste hoidmisel vastutasuks võimaluse eest kogeda kohalikku kultuuri ja elu Ameerika Ühendriikides.

2000. aastal asutas ASSE Aspire Worldwide (aspireww.com) “Work and Travel” ja “Trainee and Intern” programmid üliõpilastele ja noortele professionaalidele.

2009. aastal asutas ASSE “Go Campus” kõrgharidusprogrammi  (gocampus.us), mille eesmärk on leida igale soovijale sobiv ülikool ja õppekava ning seda vastavalt taotleja soovidele ja nõudmistele. Olulise lisaväärtusena pakutakse valitud programmis osalemiseks stipendiumit.

Käesolevaks hetkeks opereerib ASSE pea neljakümnes riigis. Täpsema ülevaate ASSE võrgustikku kuuluvatest organisatsioonidest ning pakutavatest programmidest leiab siit: https://asse.com/about_asse/

ASSE rahvusvahelisel võrgustikul on pikaajaline kogemus õpilasvahetuse programmide organiseerimisel ning tänapäeval osaleb programmides keskeltläbi 3500-4000 õpilast aastas.

ASSE Eestis

ASSE on mittetulunduslik organisatsioon, mis pakub rahvusvahelisi haridus-ja kultuurivahetusprogramme üle maailma.

Eestis alustas ASSE tööd 2015. aastal ning meie inimestel on õpilasvahetuse programmide korraldamises pikaajaline kogemus. Soovime oma töös lähtuda teie vajadustest ning pakkuda just seda, mida oodatakse. Oma töös oleme personaalsed ja professionaalsed ning kui te soovite meid endale külla kutsuda, siis me ka tuleme!

ASSE Eesti missiooniks on edendada rahvusvahelist üksteisemõistmist ja avardada noorte maailmavaadet.

ASSE Eesti visiooniks on aastaks 2025 olla üks tuntumaid ja hinnatumaid rahvusvaheliste haridus- ja kultuurivahetusprogrammide korraldajaid Eestis. Selleks soovime õpirändemaastikul kaasa rääkida ning kujundada dünaamilisi mobiilsusprogramme, mis katavad inimeste tulevikuvajadusi

ASSE Eesti väärtused on:

  • Hoolivus – aitame ja nõustame inimesi
  • Usaldusväärsus – meile saab kindel olla
  • Personaalsus – võtame iga inimese soove kuulda
  • Avatus – kaasame ja pakume võimalusi osaleda
  • Positiivsus – märkame kõiges head
  • Pühendumine – teeme oma tööd südamega
  • Keskkonnasäästlikus – hoiame ja väärtustame keskkonda

Miks valida ASSE oma vahetusaasta programmi korraldajaks?

ASSE Eesti kaudu vahetusaastale minnes võid arvestada alljärgnevaga:

Meil on alati piisavalt õpilaskohti!

Soovime pakkuda kõige soodsamaid programmi osalustasusid. See on meile oluline!

ASSE Eestil ei ole taotlusmaksu. Tule ja uuri oma võimalusi tasuta!

Meil on kaks korda aastas stipendiumikonkurss.

Sponsorite otsimise võimalus on aastaringelt!

ASSE Eesti puhul võid arvestada lihtsa taotlusprotsessiga.

Personaalne ja professionaalne lähenemine.

Soodsad maksetingimused ning see pole veel kõik!

Programmi lõppedes võimalus vabatahtlikuna kaasa lüüa ja sõnumit edasi kanda!

Tule ja liitu ASSE Eestiga!