fbpx

Järgmise hooaja trendid ja tähelepanekud!

11-11-22

Oleme kokku pannud mõned olulised märksõnad, millele tuleks selle hooaja taotlejatel tähelepanu pöörata. Nimelt on maailm kiires muutuses ja selleks, et oma unistus teostamata ei jää – hoia ennast informeerituna ja tegutse!

Samuti alustasime just stipendiumikonkursiga, kus ASSE otsib noori keda omaltpoolt toetada. Kui loed seda uudist alles nüüd, siis muretsemiseks ei ole põhjust. Meil on talvel üks konkurss veel plaanis. Küll aga peaksid saatma oma kontaktandmed meile siitkaudu: https://asse.ee/taotlus-vahetusopilaseks/

Kindlasti tuleb hoolikalt jälgida hetkeseisu nii maailmas aga ka ASSE programmi vabade õpilaskohtade osas. Alati on turvalisem olla programmis kodule lähemal, st Euroopas. Mis puudutab programmi kohtasid, siis need on riikide lõikes piiratud! Käesoleval hetkel on noorte valikud samad selles osas, et ikka tahetakse kõige rohkem minna USA ja L-Koreasse. Samas märkasime, et Euroopa osas on 23/24 õppeaasta trendid võrreldes eelmise aasta omadest pisut erinevad. Nimelt oli eelmisel aastal suurm huvi just Saksamaa ja Prantsusmaa suunal, siis hetkel on näha tugevat tungi Hispaaniasse aga ka Itaalia infotund lõi uue rekordi. Et mitte jääda ilma oma kohast Vahemere äärde, siis tuleb koheselt esitada oma soov ning osaleda ASSE vahetusõpilaseks saamise üritustel.

Käesoleval hetkel on august/september väljumistele rohkem kohti Argentiinasse, USAsse, Saksamaale, Itaaliasse ja Prantsusmaale aga viimased kohad on jäänud Norra, Hispaaniasse, Austraaliasse, Kanadasse ja L-Koreasse. Jaapanisse saab järgmisena startida 2024a märtsis, sest varasemad kohad on otsa saanud. Otsime oma gruppidesse vahetusõpilasi kuni märtsikuu alguseni. Samuti toimub märtsikuus ka järgmine ASSE stipendiumi konkurss.

Küsimuste tekkimisel küsige üle asse@asse.ee, või lepime kokku konsultatsiooni.

Oma taotluse saad saata siitkaudu: https://asse.ee/taotlus-vahetusopilaseks/

Anna oma uudishimule võimalus ja uuri oma võimalusi lähemalt! Kindlasti osale ASSE infotundides, info leiad: https://asse.ee/asse-eesti/asse-infotunnid-avatud-uutele-huvilistele/. Samuti tutvu vahetusõpilaste blogidega, info leiad: https://asse.ee/asse-eesti/asse-vahetusopilaste-blogid-ja-paevikud/ ning vaata ASSE insta takeovereid.