fbpx

Populaarsuse edetabel!

14-12-19

ASSE Eestile on sellel kooliaastal esitanud taotluse 121 noort ning hooaeg on alles poole peal. Alljärgnevalt teeme kokkuvõtte sellest, et kuhu siis noored tänase seisuga kõige enam vahetusaastale minna soovivad? Oleme selle hooaja soovid pannud edetabelis kolme kategooriasse.

Kõige-kõige populaarsemad riigid on nagu ikka L-Korea ja USA. Üks neist on alati olnud kõige populaarsem ja teine riik on edetabeli tipus olnud samakaua, kui BTS hullutanud lavadel.

Väga populaarsed riigid on ka Hispaania, Itaalia ja Saksamaa. Nendesse riikidesse on samuti keskmisest suurem huvi Eesti noorte hulgas. On ju hispaania keel üks maailma levinumaid, Itaalia tuntud oma arhitektuuri ja ajaloo ning Saksamaa on riik, kus on läbi ajaloo ehk kõige rohkem Eesti vahetusõpilasi käinud!

Keskmisest populaarsemad on ka Prantsusmaa ja Argentiina. Paljude jaoks on just prantsuse keel see kõige ilusam siin maamunal ning peame tunnistama, et vahetusõpilaste tagasiside Argentiina vahetusaastast, inimestest ja kultuurist on olnud läbi aegade üks ägedamaid – nii et kui tahad rohkem seiklust ja eksootikat, siis see peaks olema Sinu valik! Samas on valikus ka palju teisi riike ja igaüks saab valida just selle oma koha! Kõik on võimalik! Nüüd on minek! Avasta maailma ASSEga, sest siis oled essa 😊

Alates augustist on 121 noort vanuses 13-18 saatnud oma avalduse, et kandideerida vahetusõpilaseks. Teeme siis ka meie oma edetabelit, et kust koolidest siis tulevad noored, kes huvitatud rahvusvahelisest õpilasvahetuse programmidest! Kokku on esindatud 80 põhikooli ja gümnaasiumit. WAU!
Tallinnast on kõige rohkem kandidaate: GAGist – 5 noort ja 4 kandidaati on Kadrioru Saksa Gümnaasiumist ja 21. Koolist. Tallinnast on kokku esindatud 22 gümnaasiumi ja 5 põhikooli. Tartust annab tooni 5 gümnaasiumi ja 2 põhikooli ning Miina Härma Gümnaasiumist on hetkel 4 kandidaati.
Ülejäänud Eestist on esindatud veel tervelt 37 gümnaasiumi ja 9 põhikooli. Siin on kõige rohkem taotlusi Viljandist, Rakverest ja Märjamaalt!
Maakondadest on esindatud kõik Eesti maakonnad! Põnev teada