fbpx

Stipendium väärtusega 2000 Eurot osalemaks keskkooli õpilasvahetuse programmis Euroopas.

25-02-17

ASSE stipendium on mõeldud aktiivsele koolinoorele vanuses 14-18 aastat, kes sooviks osaleda õpilasvahetuse programmis Inglismaa, Itaalia, Hispaania, Prantsusmaa või Saksamaa keskkoolis. Otsime oma esimesel tegutsemise aastal koolinoort, kes on väga motiveeritud, mõistab hästi vahetusaasta väljakutset ning kelle jaoks on stipendium suureks abiks vahetusaastale jõudmisel. “Eestis läbiviidud uuring näitab, et kolmveerand Eesti noori soovib saada rahvusvahelisi kogemusi. Noored tunnevad kõige suuremat huvi just õpilasvahetuse programmide kohta. Stipendium aitabki ühel noorel oma unistuse ellu viia,” selgitas ASSE Eesti MTÜ juhataja Oliver Kontram.

Taotlemise peroodi jooksul peab taotleja olema esitanud taotluse, motivatsioonikirja ning koopia eelmisest tunnistusest ASSE Eestile. Taotleja peab osalema esimesel võimalusel kandideerimiseks vajalikul intervjuul ning samuti olema valmis kirjutama essee. Iga õpilane võib kandideerida stipendiumile vaid üks kord. Stipendium on mõeldud toetamaks ühte õpilast 2017/2018 õppeaastal.

Taotlus tuleb esitada hiljemalt 06. märtsiks 2017.a.

Mittetulunduslik õpilasvahetuse organisatsioon ASSE Eesti pakub õpilasvahetusprogramme keskkooli noortele, kui ka aitab õpilasteni tuua ülikooliprogrammid Ameerika Ühendriikides. ASSE (American Scandinavian Student Exchange) organisatsioonide võrgustikul on maailmas üle 40 aasta kogemust ning esimest hooaega tegutseme ka Eestis. ASSE jaoks on eriti oluline hoida programmide osalemistasud võimalikult taskukohastena. Täpsema informatsiooni leiab http://www.asse.ee kodulehelt.

Oliver Kontram

ASSE Eesti MTÜ juhataja

Tel. 5191 5920

E-mail: asse@asse.ee