fbpx

Ülevaade toetustest ja infotundidest!

16-11-23

Käesolevas ülevaates tuleb juttu erinevatest toetustest. Alates ASSE stipendiumitest ja soodustustest, kuni eratoetajateni välja.

ASSE Eesti korraldab kaks korda aastas stipendiumi konkursi, kus siis soovime omaltpoolt toetada särasilmseid noori, kes soovivad elult rohkem ja näevad, et vahetusaasta on midagi, mis võiks olla elumuutev! Eelmine konkurss startis 01. detsembril ja järgmine konkurss toimub 2024a märtsikuu lõpus.

Lisaks stipendiumite jagamisele koolitame ja julgustame noori, otsimaks oma programmile toetajaid. Alates kohalikust omavalitsusest, tutvusringkonnast, kuni ägedate ja inspireerivate koostööprojektideni välja. Vähemalt pooled meie vahetusõpilastest pingutavad, et vanemate finantskoormust vähendada ning iga aasta on meil mõni noor, kelle programm on finantseeritud just toetussummade läbi.

Iga aasta oleme varajaseid kandideerijaid motiveerinud 400 eurose soodustusega. Teisisõnu, kui sõlmida koostööleping üle 12. kuu enne starti, siis võib alati arvestada sellise soodustusega. Jooksval kooliaastal aga oleme laiendanud 400 eurost soodustust USA programmide puhul aga seda vaid siis, kui kandideerid ja jõuad lepinguni veel 2023. aasta jooksul. Teeme seda selle pärast, et just USAsse kandideerijad otsustavad oma osalemise just kõige viimasemal hetkel ning me soovime seda praktikat tasakaalustada ning lõime soodustingimused, liitumaks juba nüüd.

Sellega meie head uudised veel ei piirdu. Nimelt pingutame iga aasta mõne partneriga, et saata sinna riiki rohkem eestlasi, või kui need sihtpunktid väärivad esile tõstmist. Samuti soovime mõnda riiki pakkuda soodsamalt, et kõikidel noortel oleks võimalus osaleda vahetusõpilase programmis.

ASSE Eesti pakub järgmisele kahele Argentiinasse minevale vahetusõpilasele 1000 eurot soodustust, kui sõlmid kokkuleppe enne 01. veebruari 2024a. Täiendavalt on võimalus kandideerida ASSE stipendiumile ning otsida eratoetajaid. Täpselt sama soodustus kehtib ka Itaalia programmile ja seda hoolimata sellest, kas lähed terveks kooliaastaks, pooleks kooliaastaks või vaid paariks kuuks.

Kandideeri ASSEga ja siis oled essa nii nüüd, kui ka tulevikus!

NB! Tule kuulama teiste vahetusõpilaste lugusid. Infotunnid toimuvad pühapäeviti. Vaata infot siit:

17. detsembril, algusega kell 18:00, toimub aga teistmoodi ja erilisem infotund, kus Zoomis räägivad oma lugu hetkel vahetusaastal olevad noored.

Liitu siitkaudu: https://us06web.zoom.us/j/85213810933?pwd=qR5vajmYPcaFlAbt8kGLfkqbyc3njL.1

Meeting ID: 852 1381 0933, Passcode: 407784

26. novembril rääkisid eelmise aasta vahetusõpilased oma kogemustest Euroopas; USAs ja mujal. Seda annab järele vaadata siit:

https://us06web.zoom.us/rec/share/HZTKHGSfg6fA66NC3QOIhMeFbKIzxfSle8X-PSLg4LOY1f9zvBBIzuZyk0C80Gi2.WQSBDMScxUEka0uB?startTime=1701013254000

Passcode: =0qKX*0L

03. detsembril rääkis meie vilistlane Elisa Marie Vare oma Korea vahetusaastast 2020/21 ning oma teekonnast tagasi Koreasse, kus ta hetkel elab ja töötab!!! Seda saab järelvaadata siit: https://us06web.zoom.us/rec/share/fQ3KB-_J2SGy1D6zVgLzbN-5kQHPN7_cTxuOMPHDnKxIq_aNIabz5uzbw8DfudZA.OxpUU_SuKPj-qrDo

Passcode : PwsaX?1Y