fbpx

Vahetusõpilaseks saamise ja stipendiumile kandideerimise protsess

28. veebruaril stardib kaua oodatud ASSE stipendiumi konkurss, milles saavad osaleda kõik need noored, kes soovivad järgmisel kooliaastal osaleda ASSE vahetusõpilase programmis. Stipendium katab osaliselt programmi kulutused. Pole oluline kui pikaks perioodiks soovid minna, või millisesse riiki – kandideerida saavad kõik need noored, kes soovivad startida programmi 2022 aasta jooksul ning on läbinud kohustusliku programmi intervjuu hiljemalt 01.03.22. 

Seega esimese sammuna on vaja läbida programmi intervjuu ja saada programmi poolne vastuvõtt ning seejärel tekib võimalus kandideerida stipendiumile. Intervjuu eesmärk on veenduda kandidaadi motivatsioonis ja valmisolekuks, ootustes aga ka veenduda õpilase hinnetes, keeleoskuses, iseseisvuses, küpsuses,  jne.

Kogu protsess algab kontaktandmete saatmisest läb taotluse, mille saab saata siitkaudu: https://asse.ee/taotlus-vahetusopilaseks/. Seejärel saame vahetada informatsiooni e-posti kaudu.

Intervjuuks on vaja saata asse@asse.ee aadressile vabas vormis motivatsioonikiri ja tunnistusest koopiat ning peaksid osalema intervjuul 28.02. või 01.03., kas Zoomis või Tallinna Kesklinna noortekeskuses. Tee oma valik siin: https://doodle.com/poll/zzes6bgkd3mnwrsd?utm_source=poll&utm_medium=link ning seejärel saame saata täpse kutse intervjuule.Ühel intervjuul saab osaleda kuni 4 noort, seega tee oma valik kohe ja kindlusta koht intervjuul. Juhul kui seekord intervjuul osaleda ei saa, siis saab osaleda programmi intervjuul ka märtsi keskpaigus või hiljem. Küll aga ei ole siis enam võimalik kandideerida stipendiumile ning samuti ei pruugi kõikidesse riikidesse olla kohti 22/23 õppeaastaks. NB! Võtame vastu ka taotlusi 23/24 õppeaastaks aga teadmiseks, et selle hooaja noorte stipendiumi konkurss toimub 2022 aasta sügisel.

Stipendiumi konkurss kujutab endast essee konkursi vahetusõpilase teemadel ning parimaid töid premeeritakse 1500 eurose stipendiumiga.

NB! Koolivaheajal on toimumas ka infotunnid nii Zoomis, kui ka Tallinna Kesklinna noortekeskuses, Raua 23. Võimalus ennast paremini kurssi viia vahetusõpilase igapäeva elu ja väljakutsetega, kuulates hetkel programmis olevate noorte kogemusi. Eraldi registreerima ei pea ning leia oma teekond infotundi siitkaudu: https://asse.ee/asse-eesti/asse-eesti-vahetusopilaste-infotundide-ajakava-2/

Küsimuste tekkimisel kirjutage asse@asse.ee.