fbpx

Oluline info 2021/2022 õppeaasta programmide kohta!

14-01-21

Oleme kokku pannud kõige olulisema informatsiooni, mida oleks taotlejatel ja huvilistel vaja teada, kui plaanis on 2021/2022 õppeaastal osaleda kultuurivahetuse programmides!

Kõige esimesena anname teada, et kultuurivahetuse programmid toimuvad üle maailma ka tänapäeval. Samas esineb ka riike, mis ei lase riiki välismaalasi ning seeläbi esineb erandeid mõnede kaugete, eksootiliste riikide näol. Nimetatud erandlike juhtumite puhul viibib nende noorte lähetuse algus, kes soovivad osaleda kultuurivahetuse programmis kaugel kodust. Küll aga toimub Euroopas enam-vähem kõik tavapäraselt ja seega soovitame kultuurivahetuse programmi valides minna hetkel kindla peale ning oma programmi sihtriigiks valida mõnda riiki Euroopas (näiteks Norra, Taani, või Saksamaa). Paratamatult tuleb arvestada, et Euroopast kaugemale minnes on kaasnevad riskid oluliselt suuremad!

2021/2022 õppeaasta programmidesse on vabad kohad täitunud – Jaapanisse, L-Koreasse, Austraaliasse. Samas oleme nendesse riikidesse alustanud lepingute sõlmimist ülejärgmiseks hooajaks. Koha saab kindlustada ainult koostöölepingut sõlmides.

NB! Vabanes viimane vaba koht Hispaania programmi. Teistesse riikidesse on õpilaskohti piisavalt.

Viimane aeg esitada taotlus 2021/2022 õppeaastal, inglise ja saksa keelsetesse riikidesse programmidesse, on 01.03. ning viimane hetk lepingut sõlmida on 01.04.

Teiste sihtriikide puhul on viimane aeg taotlus esitada 01.04. ning kõige viimasem hetk sõlmida koostööleping järgmiseks õppeaastaks on 30.04.

Kuidas rahvusvahelisel õpilasvahetusel läheb ja seda koroona lainetusega maailmas, sellest saab lugeda: https://asse.ee/asse-eesti/kuidas-rahvusvahelisel-opilasvahetusel-laheb/ 

Tutvu ka vahetusõpilaste blogidega, kust saad lugeda just seda, kuidas hetkel välismaal lähetusel olevatel noortel läheb: https://asse.ee/asse-eesti/2450/

Stipendiumile kandideerimiseks tutvu informatsiooniga: https://asse.ee/asse-eesti/kandideeri-stipendiumile-7/

Kui terve kooliaastaks minemine tundub liiga suur samm, siis saab minna ka pooleks kooliaastaks, või ainult paariks kuuks. Rohkem infot leiab: https://asse.ee/asse-eesti/vahetusopilaseks-aga-kui-terve-kooliaasta-on-liiga-pikk-mis-valikud-on-3/

Veebruarikuus ja eriti veebruari koolivaheajal on plaanis Zoom keskkonna aga ka Tallinna Kesklinna noortekeskuses korraldada avatuid infotunde, kus erinevates riikides elavad/käinud vahetusõpilased tutvustavad oma riikide kultuuri, keelt ja koolisüsteeme. Täpne info avalikustatakse veebruarikuu alguses.

Arutage perekeskis ka vahetuspereks olemist ning saate kogu perega kultuurivahetuse kogemuse. Augustis saabub meile uus grupp vahetusõpilasi aga liituda saab vahetusperena ka varem. Rohkem infot leiab: https://asse.ee/vahetuspere/ .

Oleme avatud ka huviliste noorte nõustamiseks. Selleks võtke meiega ühendust e-kirja teel, või helistades 5191 5920.