fbpx

Kandideeri vahetusõpilase stipendiumile! Tähtaeg 28. veebruar 2023!

15-12-22

ASSE stipendium on mõeldud aktiivsetele koolinoortele vanuses 14-18 aastat, kes soovivad järgmisel õppeaastal osaleda õpilasvahetuse programmis Euroopas või mujal maailmas. Stipendiumile saavad kandideerida kõik lähetusse pürgivad noored, hoolimata programmi pikkusest. Stipendiumi suurus on 1500 eurot ning sellega saab katta programmi osalustasu.

Otsime kandideerima koolinoori, kes on väga motiveeritud, mõistavad hästi kultuurivahetuse programmi väljakutset ning kelle jaoks on stipendium suureks abiks. “Eestis läbiviidud uuring näitab, et kolmveerand Eesti noori soovib saada rahvusvahelist kogemust. Noored tunnevad kõige suuremat huvi just rahvusvaheliste õpilasvahetuse programmide kohta. Järjekordne stipendiumivoor aitabki noorel oma unistus ellu viia,” selgitas ASSE Eesti MTÜ juhataja Oliver Kontram.

Taotlemise perioodi jooksul peab koolinoor esitama ASSE Eestile taotluse, motivatsioonikirja ning koopia eelmisest tunnistusest. Taotleja peab osalema esimesel võimalusel kandideerimiseks vajalikul intervjuul ning samuti olema valmis osalemaks stipendiumi konkursil. Iga õpilane võib kandideerida stipendiumile üks kord õppeaasta jooksul.

Taotlus tuleb esitada hiljemalt 28. veebruariks 2022.a.

Rohkem infot kogu protsessi kohta leiab: https://asse.ee/vahetusopilaseks-saamise-ja-stipendiumile-kandideerimise-protsess/

Mittetulunduslik õpilasvahetuse organisatsioon ASSE Eesti pakub rahvusvahelisi õpilasvahetusprogramme põhikooli ja keskkooli noortele vanuses alates 14. eluaastat, kui ka aitab õpilasteni tuua ülikooliprogrammid Ameerika Ühendriikides. ASSE (American Scandinavian Student Exchange) organisatsioonide võrgustikul on maailmas üle 40 aasta kogemust. Täpsema informatsiooni leiab https://asse.ee kodulehelt.