fbpx

Kandideeri vahetusõpilase stipendiumile! Tähtaeg 10. märts 2024!

22-01-24

ASSE stipendium on mõeldud aktiivsetele koolinoortele vanuses 14-18 aastat ja kes soovivad osaleda vahetusõpilasena ASSE kultuurivahetuse programmis. Esimesele stipendiumile saavad kandideerida kõik lähetusse pürgivad noored, hoolimata programmi pikkusest või sihtriigist. Stipendiumi suurus on 1500 eurot ning sellega saab katta enda poolt valitud programmi osalustasu. Teisele stipendiumile, mille suuruseks on 3000 eurot, saavad kandideerida need noored, kes soovivad külastada Austraaliat ja seda semestriprogrammi raames, startides kas 2024. juulis või 2025. jaanuarist. Selle sammuga soovime jällegi tekitada huvi selle kauge ja eksootilise riigi suhtes, mis pandeemia ajal oli suuresti suletud meie noortele.

Kutsume üles kandideerima koolinoori, kes on väga motiveeritud panema ennast välismaal proovile, mõistavad hästi kultuurivahetuse programmi väljakutset ning kelle jaoks on stipendium suureks abiks. “Eestis läbiviidud uuring näitab, et kolmveerand Eesti noori soovib saada rahvusvahelist kogemust. Noored tunnevad kõige suuremat huvi just rahvusvaheliste õpilasvahetuse programmide kohta. Järjekordne stipendiumivoor aitabki kahel noorel oma unistus ellu viia,” selgitas ASSE Eesti MTÜ juhataja Oliver Kontram.

Taotlemise perioodi jooksul peab koolinoor esitama ASSE Eestile taotluse, motivatsioonikirja ning koopia eelmisest tunnistusest. Taotleja peab osalema esimesel võimalusel, kandideerimiseks vajalikul intervjuul ning samuti olema valmis osalemaks stipendiumi konkursil. Iga õpilane võib kandideerida ASSE stipendiumile üks kord.

Taotlus tuleb esitada hiljemalt 10. märtsiks 2024.a.

Mittetulunduslik õpilasvahetuse organisatsioon ASSE Eesti pakub rahvusvahelisi õpilasvahetusprogramme põhikooli ja keskkooli noortele vanuses alates 14. eluaastat, kui ka aitab õpilasteni tuua ülikooliprogrammid Ameerika Ühendriikides. ASSE (American Scandinavian Student Exchange) organisatsioonide võrgustikul on maailmas pea 50 aasta kogemust. Täpsema informatsiooni leiab https://asse.ee kodulehelt.

Vaata infot ka teiste toetuste kohta siit: https://asse.ee/asse-eesti/2024-aasta-uudised-eesti-noortele/