fbpx

Vahetusõpilasena maailma vallutama!

27-10-23

14-18. aastastel noortel on võimalus avastada maailma vahetusõpilasena. ASSE kultuurivahetuse programmis elatakse alati kohalikus perekonnas ja käiakse kohalikus koolis ning kohapeal on abiks toetusvõrgustik.

Kõige populaarsem on osaleda kultuurivahetuse programmis terve kooliaasta aga noorel on võimalus minna ka pooleks kooliaastaks, või panna ennast proovile ja hankida kogemusi ka 2-3 kuulises programmis. Riigi saab valida noor ise aga seda siis ASSE partnerriikide hulgast.

Eesti noorte jaoks on kõige populaarsemad sihtkohad USA, L-Korea ja Hispaania. Samas käivad meie noored ka vahetusõpilasena Kanadas, Mehhikos, Argentiinas, Austraalias, Jaapanis, Taiwanis ja Euroopast on käidud Iirimaal, Suurbritannias, Taanis, Norras, Saksamaal, Prantsusmaal ja Itaalias. Alati võib proovida ka mõnda uut riiki. Näiteks järgmisel kooliaastal saadame oma esimese Eesti vahetusõpilase Mongooliasse.

Vahetusõpilaseks saamiseks tuleb kandideerida ja saata oma kontaktandmed siitkaudu: https://asse.ee/taotlus-vahetusopilaseks/. Kuigi vahetusõpilaseks saab kandideerida aastaläbi, siis selleks, et kandideerida ka stipendiumile, peaks noor alustama oma teekonda kindlasti enne 10. märtsi. Peale taotluse saamist kutsub ASSE noored e-intervjuule ning kui programmi intervjuu edukalt läbitud, siis on võimalik osaleda riikide infotundides, kaasata vanemad, kandideerida stipendiumile, otsida toetajaid, sõlmida leping, täita mahukad ankeedid, osaleda eelorientatsioonil ning vajadusel taotleda viisat ja stardid toimuvad augusti teisest poolest kuni septembri keskpaigani. Startida on võimalik august 2024.a., talv 2024/25 või august 2025.a. Kui kandideerida juba nüüd 2025.a. startivasse programmi, siis ASSE pakub varajase kandideerimise soodustust.

Info stipendiumile kandideerimise kohta leiab: https://asse.ee/asse-eesti/kandideeri-vahetusopilase-stipendiumile-tahtaeg-10-marts-2024/

Võimalus tulla kuulama ja saama täiendavat informatsiooni endiste vahetusõpilaste poolt. ASSE infotundide ajakava Tallinnas ja Zoomis leiab siit: https://asse.ee/asse-eesti/asse-eesti-infotundide-ajakava/

NB! Programmid on tasulised ning aastaste kultuurivahetuse programmide osalustasud leiab iga riigi tutvustuse järgselt https://asse.ee/vahetusopilaseks/. Lühemate programmide osalustasud on ära toodud siin: https://asse.ee/lyhem-programm/. Oma lapse programmi saatmine ei kohusta omakorda vahetuslapse vastu võtmist oma perekonda, kuigi ka see võimalus on siiski põnev ja soovitav pere keskis läbi kaaluda.

Küsimuste tekkimisel palume kirjutada: asse@asse.ee