fbpx

Valige endale uus pereliige. Võõrustage vahetusõpilast!

22-11-19

Võõrustada vahetusõpilast, avada oma pere süda ja kodu uks kellegile uuele – see on ainulaadne võimalus kogu perekonnale!

Eesti on huvitav, omapärane ning lahe koht! Seni oleme harjunud mõttega, et tuhatkond Eesti noort on kasutanud võimalust vahetusõpilasena välismaal, uusi teadmisi ja kogemusi hankimas käia. Samas on aegade jooksul saanud ka Eestist atraktiivne sihtpunkt. Paljude välisnoorte meelest on ka Eesti huvitav valik, kus elada ja õppida üks kooliaasta.

Miks Eesti? Siia tullakse erinevatel põhjustel aga läbivateks teemadeks on olnud meie puhas loodus, saared, ajalugu, kultuur ja keel, keskaja arhitektuur aga ka tõsiasi, et Eesti on tänapäeval tuntud kui põnev e-riik, koos e-teenuste ja innovatsiooniga. Kindlasti on paljude noorte jaoks oluline ka neli aastaaega ja kogeda meie talve. Soovitakse valgeid jõule, proovida talisporti, jne. Noored, kes valivad Eesti on tihti pärit väiksematest kohtadest ning harjutud ollakse koduloomadega.

Vahetusõpilased saabuvad reeglina Eestisse kord aastas, st jõuavad kohale enne uue kooliaasta algust. Küll aga võib oma taotluse ära saata ka nüüd, sest võib juhtuda et mõni vahetusõpilane vajab uut algust ning seeläbi saab programmiga liituda ka jooksvalt. Järgmisel õppeaastal on tulemas jaapanlased, austraallased, sakslased, itaallased, jt.

HETKE PAKKUMNE: Augustis saabus Eestisse 16a. poiss Rooma kandist, kellele otsime vastuvõtvat perekonda kuni kooliaasta lõpuni. Noormees on väga hea suhtleja ja seltsiv ning talle meeldib kokkamine ja programmeerimine. Intervjuu Leonardoga leiab siit: https://asse.ee/vahetusopilane-leonardo-olen-siin-kultuuri-inimeste-ilma-koige-parast/