fbpx

Intervjuu vahetusõpilasega Kai!

Kes on Kai? Räägi meile oma taustast!

Ma olen pärit Bonnist, Lääne-Saksamaalt. Ma sündisin suurde ja armastusväärsesse perekonda. Mul on kaks õde (24. ja 26. aastased) ja vanem vend (18. aastane). Olen õdede ja vennaga väga lähedane ning sama on ka minu suhe vanematega. Viimased kaks aastat oli peres raske, kuna vanemad lahutasid aga ma proovin uue olukorraga harjuda.

Minu jaoks on perekond väga oluline. Ka sõbrad mängivad suurt rolli. Mu parim sõber on Jakob ning me saime juba lasteaias tuttavaks. Mul on mõned sõbrad veel aga me ei ole nii lähedased.

Minu elus on olulisel kohal muusika. Ma alustasin klaveri mängimisega juba 10 aastat tagasi. Seejärel haarasin saksofoni. Samuti alustasin koorilauluga. Hetkel olen ma seotud „So-La-Re“ kooriga Rakverest. Saksofoni mängin aga Tapa Linna Orkestris. Mulle väga meeldib muusikat teha ja selles osaleda.

Kust tuli idee saada vahetusõpilaseks? Kuidas Sa Eestisse sattusid?

2012 aastas osales minu õde vahetusõpilasena Iirimaal ja hiljem veel üks aasta Ekuadoris. Kuigi ma olin väga noor, siis teadsin juba noorest east, et soovin saada vahetusõpilaseks! Seejärel tegin uurimistööd ja otsustasin tulla vahetusõpilaseks Eestisse. Minu programmi korraldajaks on ASSE Eesti ning ma elan Rakveres ja käin täiesti uues koolis – Rakvere Riigigümnaasiumis.

Mis Sulle Eesti puhul meeldib?

Esimesena mainin kohe ära Eesti looduse. See on nii rahulik, peaaegu maagiline. Kui sõidan erinevate kohtade vahel, siis jälgin ümbruskonda ja vaatan seda harmooniat metsade ning külade vahel. Olen korduvalt käinud metsas matkamas ja need on mu hinge jälje jätnud. Mulle meeldib Eesti puhul ka see, et nii lihtne on ringi liikuda ja kõikjal on turvaline.

Järgmisena tahan öelda, et mulle meeldib Eesti kultuur. Näiteks patriootlikud laulud või kohalik tantsukultuur oma kõigis värvides. See teeb Eesti eriliseks.

Mis on Sinu meelest suurim erinevus Eesti ja Saksamaa vahel?

Ilmselgelt on Saksamaa palju suurem kui Eesti. Saksamaal on kokku 16 piirkonda, kus kõikjal on oma koolisüsteem, ühistransport, jne. Saksamaal elab palju migrante, eriti Türgist ja mujalt Araabiast ning seetõttu ei ole patriootlik ühtsus nii tugev, kui Eestis. Siin kohtab tugevat rahvuslikku tunnetust ning tundub nagu kõik tunneksid üksteist. Kõik on digitaliseeritud ja hästi korraldatud, samas kui Saksamaal kasutame omavalitsusega suhtlemiseks tavaposti või faksi.

Mis Sa arvad Eesti koolist?

Minu meelest on suures osas süsteem väga hea. Näiteks meeldib mulle kvalifitseeritud õpetajad, koolimaja võimalused, tasuta koolitoit. Kuigi Saksamaal ei ole asjad palju viletsamad, siis pean tunnistama, et olen Eestis täiesti uues koolimajas. Samuti on Saksamaal puudus õpetajatest ning valitseb ka teatud sotsiaalne ebavõrdsus. Näiteks on mõnedes maakondade koolide keskmised tulemused oluliselt paremad, kui mujal ja mulle tundub, et tegu on süstemaatilise murega.

Milline näeb välja Sinu tavaline päev Eestis?

Minu tavaline päev algab kell seitse hommikul. Söön hommikusööki ja jalutan kooli, kus tunnid algavad kell 08:45. Koolipäev lõppeb kella 16:00 paiku ning seejärel lähen koju, joon teed, vaatan oma e-kirjad üle ning sean ennast valmis mõne hobi jaoks. Esmaspäeviti on mul saksofoni tund, kolmapäeviti on mul koorilaul, teisipäeviti ja neljapäeviti aga Eesti rahvatants. Selle viimasega alustasin Eestisse tulles ning mulle väga meeldivad kohalik rahvatantsu kultuur. Just saime teada ka, et meie rahvatantsu grupp kvalifitseerus Tantsufestivalile ja olen seetõttu väga elevil. Nädalavahetustel käin Tapal, et praktiseerida orkestris või teeme midagi Eesti perega. Mul on tekkinud veel üks uus hobi – küpsetamine ning kui mul on aega siis proovin ka siin kätt.

Millised on Sinu eesmärgid allesjäänud kaheks ja poole kuuks Eestis?

Kindlasti on eriline, et saan osaleda Eesti Laulu-ja Tantsupeol ja seda esinejana. Tahan endale uut perekonda Eestis, kellega saada lähedasemaks ning veeta koos see ilus ja päikeseline aeg. Samuti soovin arendada oma eesti keelt.

Kas Sul on Eestis sõpru? Kas on raske leida sõpru Eestis?

Minu jaoks ei ole lihtne leida sõpru, kuna olen rohkem introvert. Võin isegi öelda, et mulle meeldib ka omakeskis veedetud aeg ja seetõttu tundub et sobin Eestisse. Samas teeb see olukorra minu jaoks raskemaks, kui ka eestlased ei tule ise juttu tegema. Sellegipoolest on mul koolis semud, kellega vaba aega veedan ning olukord on tasapisi läinud paremaks.

Kuidas Sulle meeldib Eesti ilm?

Ma hindan väga, et siin on neli aastaaega. Muidugi võiks talv olla lühem ja suvi pikem.

Kas Su Saksa sõbrad ja pere teavad mida Sa igapäevaselt Eestis teed?

Absoluutselt mitte! Mul on kontakt sõbra Jakobiga ja ühe semuga veel Saksamaal. Me suhtleme 2-4 nädala tagant. Ma proovin keskenduda oma Eesti elu ehitamisele ja mitte Saksamaaga kontakti hoidmisele.

Sul on jäänud veel 2,5 kuud Eestis ning seda uues perekonnas. Millist vastuvõtvat perekonda Sa Eestis otsid?

Ma olen avatud ja ei sea mingeid nõudmisi. Muidugi oleks tore, kui meie hobid kattuksid aga mis veelgi tähtsam, ma soovin oma kooliaasta Rakveres lõpuni teha ning osaleda Tantsu- ja Laulupeol.

Sinu vahetusaasta lõpuni ei ole palju aega jäänud. Mis Sa ütleksid teistele oma kogemuse kohta?

Ausalt öeldes sõnastaksin selle kogemuse selliselt – see ei ole lihtne aga see on väga oluline etapp ühe noore elu kujundamisel. Ma õppisin palju enda kohta ning tekkis parem arusaam, kelleks ma soovin tulevikus saada. Teiseks ütleksin, et ma õppisin elama ja väärtustama teistsugust elustiili. Tunnen ennast Eestis hästi! Oli väga oluline jätta oma mugavustsoon ja kuigi see ei ole alati olnud lihtne, siis olen väga tänulik selle kogemuse eest!